Lidhu me ne

Aktualitet

A ju duhet ndonjë mig?

mig-shqiptar1

Ministria e Mbrojtjes ka nxjerrë në shitje 40 helikopterë dhe avionë jo luftarakë duke u bërë thirrje të gjithë personave të interesuar të dërgojnë ofertat e tyre.

Në total vlera e helikopterëve jo ushtarakë do të nisë në ankand me 61. 4 milionë lekë të rinj ose afro 600 mijë dollarë, një shifër thuajse modeste po të mbahet parasysh vlera reale e tyre.

Çmimi më i ulët i ankandit fillon me 1.1 milionë lekë të rinj për një helikopter, ndërsa më i shtrenjti me 1.9 milionë lekë.   Ankandi do të mbahet në datën 22 shkurt dhe deri atëherë të interesuarit mund të paraqesin ofertat e tyre.

Konkretisht në shitje janë nxjerrë disa lloje helikopterësh dhe avionësh si: Jak-18 (6 copë), Mig-15 (3 copë), Uti-Mig (3 copë), Mig 17 (4 copë), Uti-Mig 17 (4 copë), Mig 19 (10 copë), Mig-21 (6 copë) dhe helikopterë Mi-4 (4 copë).

Ajo që bie në sy është fakti që shuma totale me të cilën do të nisë shitja e helikopterëve dhe avionëve është shumë e vogël në krahasim me vlerën e tyre si dhe numrin e tyre të madh, pasi bëhet fjalë për 40 copë avionë dhe helikopterë.

Pjesa më e madhe e helikopterëve dhe avionëve ndodhen në Gjadër dhe Kuçovë. Të interesuarit për të marrë pjesë në ankand duhet të paraqesin disa dokumente standarde si, formulari i njoftimit, formulari i ofertës, ftesa për ofertë, formulari i njoftimit të fituesit dhe formulari i publikimit të njoftimit të fituesit. Dokumentet e ankandit mund të tërhiqen pranë autoritetit shitës.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix1 orë më herët

Huawei prezanton Mate X3 të ri të palosshëm. Çmimi dhe detajet

Huawei prezantoi Huawei Mate X3 të ri të palosshëm në Kinë. Është smartfoni më i hollë dhe më i lehtë...

Mix1 orë më herët

“Gallataxhiu i grupit”/ Vesa Luma publikon fotot e rralla të 20 viteve më parë me Luiz Ejllin

Vesa Luma dhe Luiz Ejlli Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, këto ditë është rikthyer nga Zelanda e Re në...

Mix2 orë më herët

Këto janë 10 palë këpucët ikonike të këngëtares Lady Gaga!

Lady Gaga është dhe do të jetë përgjithmonë një nga yjet më ikonike në historinë e muzikës. Ajo ka qenë...

Mix2 orë më herët

Zbulohet projekti i ri i Anne Hathaway

Anne Hathaway është vendosur të luajë në muzikalin Mother Mary me regji të David Lowery. Aktorja fituese e çmimit Oscar...

Mix2 orë më herët

Si të dalloni produktet e skaduara të make-up

Produktet e kozmetikës nuk mund të zgjasin pafundësisht. Ato kanë një datë skadence që do të ishte mirë ta respektonim....

Kryesore2 orë më herët

“Rama mori hua 5 miliardë euro”, Berisha: Çdo fëmijë që lind sot, lind me një borxh 4300 euro

Kreu i PD, Sali Berisha vazhdon të akuzojë kryeministrin Edi Rama ka marrë në dorë të gjitha pushtet. Nga Klosi...

Mix9 orë më herët

Kush janë 3 banorët e Big Brother VIP që po agjërojnë

Muaji i shenjtë i Ramazanit/ Kush janë 3 banorët e Big Brother VIP që po agjërojnë Besimtarët myslimanë nisën muajin...

Kryesore9 orë më herët

Ish-ministri socialist Arben Malaj: Rama si Enver Hoxha, është koha që PS të reagojë

Ish-ministri i Financave në kohën e qeverisjes së Partisë Socialiste, Arben Malaj, në një intervistë në “News 24” foli për...

Radar9 orë më herët

Lufta në Ukrainë, “Perëndimi po e çon njerëzimin drejt Armagedonit”

“Vendet perëndimore të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara kanë vendosur ta çojnë njerëzimin buzë një Armagedoni bërthamor”. Ky ishte kërcënimi...

Mix9 orë më herët

Sekreti për trupin perfekt si të Jennifer Lopez

Jennifer Lopez stërvitet çdo ditë jo vetëm për t’u dukur mahnitëse në tapetin e kuq, por edhe për t’u ndjerë...

Facebook