Lidhu me ne

Aktualitet

Pasqyra e atentateve kriminale nga 20 dhjetor 2015, përfundimin nxirreni vetë

largea_krenar-habilaj11414785528

Pasqyra e atentateve kriminale

20 dhjetor 2015:

Dy të rinj u vranë një një atentat me armë ndaj tyre, ndërsa udhëtonin me makinë, në qendër të qytetit të Durrësit. Njëri prej të vrarëve, Ervin Kodra, ishte akuzuar më parë për një vrasje, për plagosje me armë dhe për përfshirje në trafik droge. Nuk ishte dënuar asnjëherë për mungesë provash.

2 janar 2016:

Ish polici Dritan Lorenci u ekzekutua në një atentat profesionist, teksa udhëtonte me makinën e tij në rrugën Lezhë–Durrës. Ai ishte dënuar me 15 vite burg një vrasje të kryer në vitin 2011, por çështja e tij u kthye për rigjykim në shkallën e parë nga Gjykata e Lartë.

6 janar 2016:

Andrea Billa, emigrant shqiptar që jetonte në Spanjë, u vra në Vlorë në një atentat me pistoletë, teksa ecte në këmbë pranë shtëpisë së tij. Policia deklaroi se po e heton vrasjen si larje hesapesh mes bandave të trafikut ndërkombëtar të drogës.

6-7 janar 2016:

Një person i quajtur Gazmend Çollaku u rrëmbye nga katër persona veshur me uniforma policie, në Durrës. Të nesërmen, ai u gjet i ekzekutuar, pasi ishte torturuar, në një zonë në afërsi të Fushë-Krujës. Çollaku ishtë nën hetim dhe mbikqyrjen e policisë. Ai ishte dënuar më parë për plagosje dhe armë mbajtje pa leje, por ishte liruar nga burgu para se të mbaronte dënimin, për arsye që nuk janë bërë publike.

19 janar:

Një person i quajtur Fatmir Pula u ekzekutua me breshëri automatiku në Nikël të Krujës. Ai ishte person i dyshuar dhe hetuar për vepra penale, por asnjëherë i dënuar.

23 janar:

Një person me emrin Hiqmet Nexhipi u gjend i vrarë me armë në makinën e tij, në qytetin e Vlorës. Ai ishte dënuar më parë për prostitucion në Itali.

3 shkurt:

Tre persona u vranë dhe tetë të tjerë u plagosën në një atentat mafioz, të qëlluar me breshëri automatikë nga jashtë ndërsa gjendeshin brenda një lokali, në qytetin e Elbasanit. Viktimat ishin të lidhur me një seri vrasjesh që kishte shënuar 9 viktima brënda 11 vjetësh. Një prej viktimave ishte arrestuar më parë në Itali për trafik droge, ndërsa një prej të plagosurve u gjykua për një vrasje në vitin 2012, por u lirua për mungesë provash.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar11 orë më herët

SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”

Nga Saimir Korreshi SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”. E vetmja gje me te cilen mburret policia eshte vendosja e gjobave...

Stil12 orë më herët

Dieta e Kate Middleton: Çfarë ha Dukesha?

Dukeshës Kate Middleton i ndalohet të hajë makarona Si mbretëresha e ardhshme e Anglisë, Kate Middleton duhet të ndjekë shumë...

Sport12 orë më herët

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Serena Williams do të godasë topin e saj të fundit të tenisit në US Open. Atletja e famshme njoftoi në...

Radar16 orë më herët

Rama bën “kurban” zëvendësministren Ornela Çuçi pas tragjedisë së Himarës, shpëton Kumbaron dhe Çuçin

Shkarkohet nga detyra zëvendësministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Ornela Çuçi. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave. “Në mbështetje të...

Stil17 orë më herët

Lajmet janë të vërteta, Rita Ora dhe regjisori Taika Waititi janë martuar

Dje, në mediat e huaja dhe shqiptare, qarkulloi lajmi që Rita Ora dhe regjisori i “Thor” Taika Waititi janë martuar....

Kryesore20 orë më herët

PD i drejton 5 pyetje SPAK-ut: Si iu dhanë 310 mijë euro grante të BE-së pë bujqësinë Stela Gugalljas?

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Abi Malltezi ka vijuar serinë e pyetjeve mbi aferën e inceneratorëve. Këtë herë nga...

Stil21 orë më herët

3 shenjat më të qeta të Horoskopit, a jeni një prej tyre?

Bota mund të jetë në krizë dhe megjithatë disa njerëz kanë aftësinë të qëndrojnë të qetë, të ftohtë dhe të...

Stil21 orë më herët

Dieta e Aristotelit, një propozim ideal ushqimor për këdo pasi kombinon karakteristikat e dietës mesdhetare

Menuja e Aristotelit: Hani si një filozof i lashtë grek Sipas Aristotelit, bota bazohej në katër elementë: toka, zjarri, uji,...

Stil21 orë më herët

Cila ishte beteja më e shkurtër në histori?

Cila ishte beteja më e shkurtër në histori? Konflikti më i shkurtër në histori ka zgjatur më pak se 40...

Stil21 orë më herët

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të fejuarës

Dalin në skenë detaje të reja rreth dhunës që Ryan Giggs ka ushtruar ndaj ish-parnteres Kate Greville. Ish-mesfushori dhe trajneri...

Facebook