Lidhu me ne

Kryesore

Ky është ariu i filmit “The Revenant”

12647455_1287371687946948_5046380210534223570_n

Të gjithë ata që kanë parë filmin “The Revenant”, kritika dhe kolegët e botës së kinemasë kanë pyetur mbi të gjitha për skenat e dyluftimit të Leo Di Caprios me arushën e racës Grizzly të viteve 800.

Regjisori Iñárritu, ka sqaruar se bëhet fjalë për një program special CGI Computer Generated Imagery (O.C), që të lejon të miksosh grafikën me imazhe dixhitale.

Në të vërtetë, gjashtë minutat e dyluftimit aq sa zgjat kjo skenë në film, janë xhiruar nga Di Caprio me një figurant të veshur me një kostum të përafërt ariu ngjyrë blu, në një pyll të Kanadasë. Ky kostum në këtë ngjyrë do t’i jepte mundësi grafistëve të montonin pamjen e ariut që ne pamë në film.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Çfarë tregojnë flokët për shëndetin tënd?

Është e mrekullueshme se si çdo pjesë e trupit tonë është e lidhur me tjetrën. Kur njëra s’është në ekuilibrin...

Mix9 orë më herët

Ndoshta nuk e keni ditur, por këto USHQIME i shkaktojnë aromë të keqe të trupit!

Ju mund të keni provuar çdo deodorant dhe sapun për të mbajtur nën kontroll erën e trupit tuaj, por kjo...

Mix9 orë më herët

Pse duhet ta lani orizin para se ta gatuani ?!

Është një nga opsionet më të njohura për pjatat e shpejta. Bëhet fjalë për orizin, një nga ushqimet më elementare...

Sport9 orë më herët

Cilat janë 30 klubet më të pasura të futbollit në planet për vitin 2023

Stadiumi “Santiago Bernabeu” Prestigjiozja “Forbes” ka publikuar listën e 30 klubeve më të vlefshme të futbollit në planet për vitin...

Radar9 orë më herët

A po projektohet falimentimi i Shqipërisë? OKB: Në vitin 2100 do të mbeten 1.1 milionë banorë, gjysma në pension

Besohet se deri në fund të shekullit mund të jetë bërë vend anëtar i BE-së, por sipas projeksionit të OKB-së...

Radar9 orë më herët

Fox News: Alex Soros e ka vizituar Shtëpinë e Bardhë të paktën 17 herë që kur Biden mori detyrën

Rrjeti amerikan Fox News raporton se Alex Soros, djali i miliarderit majtist, George Soros, e ka vizituar Shtëpinë e Bardhë...

Mix11 orë më herët

2 gjërat që duhet të bëni përpara se të pini kafenë e mëngjesit

Të gjithë ju që shijoni kafen e mëngjesit, duhet të kini parasysh 2 gjëra. Andrew Huberman, profesor i Neurobiologjisë në...

Mix11 orë më herët

Cilat ushqime nuk skadojnë – Si t’i ruani për më shumë jetëgjatësi

Njeriu mund të mos e ketë gjetur burimin e rinisë së përjetshme, por disa ushqime janë të pandryshueshëm për jetë...

Mix11 orë më herët

Vitaminat që çdo grua duhet të marrë çdo ditë

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës së tyre. Nevojat për...

Mix11 orë më herët

Kurat e shpejta natyrale kundër gurëve në veshka – Ushqimet që duhet të shmangni

AGROWEB Gurët në veshka përbëhen ose nga kripëra minerale ose nga kripëra të tjera acidike. Gurët formohen për shkaqe të...

Facebook