Lidhu me ne

Aktualitet

Kastriot Islami: “Sepse Rama është i dështuar, i paaftë, mediokër, hileqar, tinëzar”…dhe një citim nga At Zef Pllumi

kastriot_islami_edi_rama_copy_3_15088

Deputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, në një intervistë për gazetën Sot, komenton nismën e deputetit Ben Blushi për të garuar për kreun e PS.

I pyetur nëse Blushi do ketë fatin e tij në PS, Islami thotë: “Çdo individ ka fatin e tij. Unë jam i lumtur me fatin tim”.

I pyetur se përse Edi Rama nuk do të votëbesohet, Islami thekson: “Sepse Rama është i dështuar, i paaftë, mediokër, hileqar, tinëzar”.

“Rama nuk bën drejtim politik, por karakterial. Ai është veçanërisht i vendosur për përplasje, shkatërrim, dhunim. Prandaj, Rama është personi më i përshtatshëm për të shkatërruar PS-në dhe gjykoj se po ia arrin me sukses qëllimit. Këtë nuk e kam thënë unë i pari, por At Zef Pllumi kur ka marrë vesh se Edi Rama është zgjedhur kryetar i Partisë Socialiste. Socialistët gradualisht po e kuptojnë se Rama po e shkatërron plotësisht partinë e tyre, por ende nuk po arrijnë të reagojnë”.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Djersitja natën – Problemet e fshehura mjekësore dhe zgjidhjet natyrale

nga AgroWeb Djersitja e tepërt gjatë natës për faktorë të panjohur ka të bëjë kryesisht me një problem të fshehur...

Mix11 orë më herët

Pse tradhtojnë femrat ? Çfarë e bën një grua të tradhtojë partnerin?

Çfarë e bën një grua të tradhtojë partnerin? Ekziston një keqkuptim i zakonshëm se janë vetëm burrat ata që tradhtojnë...

Mix11 orë më herët

Ushqimet që ju duhen kur merrni antibiotikë

nga AgroWeb Ushqimet e pasura me probiotikë janë kosi, kefiri, ushqimet e fermentuara, si turshitë, djathi i napës, etj. Foto:...

Kryesore12 orë më herët

Berisha mesazh Ramës pas sulmit në protestë: Jetën e japim, votën nuk ta falim

Kuvendi Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike po mban sot një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë, ku...

Radar12 orë më herët

Nisin procedurat për largimin e ambasadores amerikane Yuri Kim

Kanë nisur procedurat për zëvendësimin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim. Lajmi është konfirmuar nga Ministria...

Radar12 orë më herët

Paralajmërimi i Biberajt: Rama mund të shkojë deri te vrasjet politike.

Paralajmërimi i Biberajt: Rama mund të shkojë deri te vrasjet politike. Flet për sulmin ndaj Berishës Anëtari i Këshillit Kombëtar...

Gatime17 orë më herët

Receta ushqimore të shpejta dhe të shëndetshme

Gatime të shpejta dhe të shëndetshme Nëse ju keni bërë një kërkim për receta të shëndetshme por edhe të shpejta...

Mix17 orë më herët

Si kurohet ? Si të shpëtoni njëherë e mirë nga kapsllëku

Si të shpëtoni njëherë e mirë nga kapsllëku Amerikanët shpenzojnë më shumë se 250 milionë dollarë në vit për të...

Mix17 orë më herët

5 arsyet shëndetësore përse ju djeg vazhdimisht urina

Djegia e urinës është një gjendje aspak e panjour për të gjithë, për të mos thënë edhe një ndër më...

Mix17 orë më herët

Djegie dhe bezdisje gjatë urinimit? Shkaqet, rreziqet dhe trajtimi

Ndjesia e djegies teksa urinoni është një simptomë e shpeshtë që prek si meshkujt dhe femrat dhe përgjithësisht tregon një...

Facebook