Lidhu me ne

Aktualitet

“…për kokë të atyre 2 gocave të mia…”

berisha-ahmetaj

Pas akuzave të shumta që ish-kryeministri Berisha i drejtoi në Kuvend për afera korruptive, Arben Ahmetaj ka replikuar duke thëne se ishte gati të jepte dorëheqjen nëse do të kishte hedhur qoftë dhe një firmë në kundërshtim me ligjin.

Për kokë të dy gocave të mia do të jap dorëheqjen në sekondë”, ka thënë Ahmetaj. Në vijim të replikës së tij ai u shpreh:

“Nuk do të bëja replikë, por do ta falenderoja z.Berisha që më kujtoi në ditën e shënuar, ditën e grevës së urisë, se kam qënë nga ata trimat, pavarësisht se unë s’e kam mbajtur veten ndonjëherë për trim, – tha Ahmetaj. – Kam qënë student në grevën e urisë dhe krenar, por pas asaj diplomës sime të pare se unë kam marrë dhe disa të tjera, bëra që fëmijët e mi dhe të tutë natyrisht të jetojnë ndryshe. E bëra që Shqipëria të mos merret më peng dhe që në diplomën time modeste të mos ishte emri im i një diktatori dhe nuk ma mori mendja që pas kaq vitesh të kishte të njejtat probleme dhe t’i ti trajtoje si sekretar partie. Shpresoj që këto probleme t’i trajtojë historia dhe uroj që edhe drejtësia. Unë kam 20 vjet që deklaroj të ardhurat, që nga mosha 26 vjeç dhe jam kontrolluar edhe me urdhrin tënd. Unë jam një nga arsyet që niveli i antikorrupsionit në financa do të njohë rritje të paparë. Por të propozj çoji akuzat në Prokurori, kontrollo çdo firmë timen dhe nëse gjen qoftë dhe një firmë në kundërshtim me ligjin, unë të garantoj, për kokë të atyre 2 gocave të mia, që do të jap dorëheqjen në sekondë. Vër burrat dhe gratë e zotë nga Grupi yt dhe le të më kontrollojnë.”

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar10 orë më herët

SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”

Nga Saimir Korreshi SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”. E vetmja gje me te cilen mburret policia eshte vendosja e gjobave...

Stil11 orë më herët

Dieta e Kate Middleton: Çfarë ha Dukesha?

Dukeshës Kate Middleton i ndalohet të hajë makarona Si mbretëresha e ardhshme e Anglisë, Kate Middleton duhet të ndjekë shumë...

Sport11 orë më herët

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Serena Williams do të godasë topin e saj të fundit të tenisit në US Open. Atletja e famshme njoftoi në...

Radar15 orë më herët

Rama bën “kurban” zëvendësministren Ornela Çuçi pas tragjedisë së Himarës, shpëton Kumbaron dhe Çuçin

Shkarkohet nga detyra zëvendësministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Ornela Çuçi. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave. “Në mbështetje të...

Stil16 orë më herët

Lajmet janë të vërteta, Rita Ora dhe regjisori Taika Waititi janë martuar

Dje, në mediat e huaja dhe shqiptare, qarkulloi lajmi që Rita Ora dhe regjisori i “Thor” Taika Waititi janë martuar....

Kryesore19 orë më herët

PD i drejton 5 pyetje SPAK-ut: Si iu dhanë 310 mijë euro grante të BE-së pë bujqësinë Stela Gugalljas?

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Abi Malltezi ka vijuar serinë e pyetjeve mbi aferën e inceneratorëve. Këtë herë nga...

Stil20 orë më herët

3 shenjat më të qeta të Horoskopit, a jeni një prej tyre?

Bota mund të jetë në krizë dhe megjithatë disa njerëz kanë aftësinë të qëndrojnë të qetë, të ftohtë dhe të...

Stil20 orë më herët

Dieta e Aristotelit, një propozim ideal ushqimor për këdo pasi kombinon karakteristikat e dietës mesdhetare

Menuja e Aristotelit: Hani si një filozof i lashtë grek Sipas Aristotelit, bota bazohej në katër elementë: toka, zjarri, uji,...

Stil20 orë më herët

Cila ishte beteja më e shkurtër në histori?

Cila ishte beteja më e shkurtër në histori? Konflikti më i shkurtër në histori ka zgjatur më pak se 40...

Stil20 orë më herët

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të fejuarës

Dalin në skenë detaje të reja rreth dhunës që Ryan Giggs ka ushtruar ndaj ish-parnteres Kate Greville. Ish-mesfushori dhe trajneri...

Facebook