Lidhu me ne

Radar

Sa raste jeni në gjendje të formoni.Testoni veten.

1455641916-immagine-0

Provo edhe ti zgjidhjen tendë.Por podiumi.com po ju jep disa prej tyre.

1) Lëviz shkrepësen e “+”, duke ia shtuar numrit 6, dhe gjithçka bëhet 8 – 4 = 4

2) Lëviz shkrepësen e poshtme të numrit 6, duke ia shtuar numrit 4 në fund për të bërë 5 + 4 = 9

3) lëviz shkrepësen e mesit të numrit 6 për ta transformuar në 0 dhe merr 0+4=4

4) Zgjidhja e më dinakëve është kjo. Merr një shkrepëse nga numri 6 duke e bërë 5 dhe e vendos mbi shenjën e barazimit duke bërë 5 + 4 ≠ 4

A ka të tjera?

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix3 minuta më herët

Zbulohet projekti i ri i Anne Hathaway

Anne Hathaway është vendosur të luajë në muzikalin Mother Mary me regji të David Lowery. Aktorja fituese e çmimit Oscar...

Mix11 minuta më herët

Si të dalloni produktet e skaduara të make-up

Produktet e kozmetikës nuk mund të zgjasin pafundësisht. Ato kanë një datë skadence që do të ishte mirë ta respektonim....

Kryesore17 minuta më herët

“Rama mori hua 5 miliardë euro”, Berisha: Çdo fëmijë që lind sot, lind me një borxh 4300 euro

Kreu i PD, Sali Berisha vazhdon të akuzojë kryeministrin Edi Rama ka marrë në dorë të gjitha pushtet. Nga Klosi...

Mix7 orë më herët

Kush janë 3 banorët e Big Brother VIP që po agjërojnë

Muaji i shenjtë i Ramazanit/ Kush janë 3 banorët e Big Brother VIP që po agjërojnë Besimtarët myslimanë nisën muajin...

Kryesore7 orë më herët

Ish-ministri socialist Arben Malaj: Rama si Enver Hoxha, është koha që PS të reagojë

Ish-ministri i Financave në kohën e qeverisjes së Partisë Socialiste, Arben Malaj, në një intervistë në “News 24” foli për...

Radar7 orë më herët

Lufta në Ukrainë, “Perëndimi po e çon njerëzimin drejt Armagedonit”

“Vendet perëndimore të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara kanë vendosur ta çojnë njerëzimin buzë një Armagedoni bërthamor”. Ky ishte kërcënimi...

Mix7 orë më herët

Sekreti për trupin perfekt si të Jennifer Lopez

Jennifer Lopez stërvitet çdo ditë jo vetëm për t’u dukur mahnitëse në tapetin e kuq, por edhe për t’u ndjerë...

Radar7 orë më herët

Del audiopërgjimi që akuzon gazetarin Adriatik Doçi

Foto ilustruese Në rrjetet sociale dhe në një portal është publikuar një audiopërgjim i gazetarit Adriatik Doçi. Ky i fundit...

Mix7 orë më herët

4 llojet e çantave që duhet të ketë çdo vajzë dhe grua

Nëse do të pyesnim se cili është aksesori më i rëndësishëm për një grua, me siguri mendja do t’ju shkonte...

Mix8 orë më herët

Si të jesh tërheqës: 7 hapa që do t’ju vijnë në ndihmë

Të jesh simpatik mund të duket si një dhuratë e natyrshme për disa njerëz, por në fakt është një aftësi...

Facebook