Lidhu me ne

Kioske

27 vjet me parë Arben Ahmetaj

image9

Kjo foto disi e rralle, bardhe e zi, i takon dates 1 Shtator 1989. Eshte botuar ne gazeten Studenti te asaj kohe si ilustrim per diten e pare te shkolles. Opinion.al e ka gjetur dhe ka identifikuar ne qender te saj, nje student te anglishtes qe ate dite niste vitin e 3 – te. Studenti me qender te fotos eshte Arben Ahmetaj, Ministri i sapodekretuar i Financave dhe ish Minister i Ekonomise. Fotoja eshte bere ne hyrjen qendrore te Fakultetit te Histori Filologjise, ku ndodhej edhe dega e gjuhes angleze. Opinion.al zoteron edhe nje foto tjeter, e shkrepur po ate moment, e botuar po ne gazeten Studenti te shtatorit 1989, ku Ahmetaj duket ne shoqerine e dy gazetareve te njohur sot, me njerin prej te cileve ai edhe ka qendruar ne konvikt.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil2 ditë më herët

Si të kursejmë para ?

9 sekrete të thjeshta për të kursyer para në mënyrë efektive! PHOTO CREDITS: FLICKR Ka shumë këshilla të dobishme se...

Stil2 ditë më herët

Fustani i Charlotte, apo fuqia e Charlotte ?!

Fustani i Charlotte shitet plotësisht në më pak se 24 orë, pasi princesha u shfaq në publik me të Princesha...

Stil2 ditë më herët

Luftë e ftohtë mes Victoria Beckham dhe Nicola Peltz, mësohet arsyeja e tensioneve

Ka një luftë të ftohtë midis Victoria Beckham dhe nuses së saj të re, Nicola Peltz. Pas shumë spekulimesh, lajmin...

Kioske2 ditë më herët

Edi Rama & Delina Fico janë strumbullarët kryesor të shkatërrimit të Shqipërisë.

Koment nga Evi Kokalari E kuptoni ju njerëz që Delina Fico ka qënë mbas çdo projekti të Sorosit për denigrimin...

Stil2 ditë më herët

3 qytetet evropiane me tarifat më të larta të hoteleve

Rritja më e madhe e tarifave mesatare të hoteleve në Evropë këtë vit është shënuar në qytete si Barcelona, ​​Berlini...

Radar2 ditë më herët

30 mln $ evazion fiskal, Kryemadhi publikon dosjet e çuara në SPAK për inceneratorët

Ish-kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka publikuar në rrjetet sociale dosjet që partia e saj ka dërguar në SPK për...

Radar2 ditë më herët

Rusia del me teori të re mbi origjinën e koronavirusit

Ka pasur shumë teori për origjinën e koronavirusit, që kur shpërtheu në qytetin kinez Wuhan, në fillim të vitit 2020,...

Stil2 ditë më herët

Kur do të dalë në treg “iPhone 14”

Foto ilustruese iPhone 14 pritet të lancohet në treg në muajin shtator. Ky version i iPhone mendohet se do të...

Stil2 ditë më herët

Ndahen Kim Kardashian dhe Pete Davidson

Kim Kardashian dhe Pete Davidson janë ndarë pas nëntë muajsh lidhje. Lajmi është bërë i ditur nga The Hollywood Reporter...

Kryesore2 ditë më herët

Kryemadhi poston foton e dosjeve që ka dorëzuar në SPAK: Kryeni hetime larg joshjeve dhe intimidimeve

Monika Kryemadhi ka publikuar në rrjetet sociale, një foto ku duken dosjet që ajo ka dorëzuar në Prokurorinë Speciale me...

Facebook