Lidhu me ne

Aktualitet

“Vezokratët” shpiket termi i ri nga Edi Rama.

veza
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në facebook menjëherë pas kërkesës së PD për përjashtimin e tij dhe të Erjon Braçes nga Kuvendi për shkak të fyerje në drejtim të deputetëve të opozitës. Rama ka përfituar nga kjo kërkesë për të shpalosur edhe njëherë ironinë e tij.
“Vezokratët ndjehen të fyer?! Ndjesë po s’ka qenë ky qëllimi! Thjesht jam munduar t’i marr me të mirë, me pak humor, sepse i pashë të rënduar”, ka shkruar ai.
Pasi u gjuajt me një letër të lagur, Edi Rama u filmua nga kamerat duke i thënë deputetes Albina Deda: “Ku e fute që e lage?”. Ndërkohë sipas Lulzim Bashës, kryeministri iu drejtua deputetes me fjalët: Merre vezën dhe fute në mitër! Demokratët pretendojnë gjithashtu që Erjon Braçe iu drejtua deputetes Arbjola Halimi: “Kujdes se kap ndonjë gjë të fortë aty. Mos i fut duart”, në momentin që kjo tentoi të kalonte gardistët.
Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil1 ditë më herët

Si të kursejmë para ?

9 sekrete të thjeshta për të kursyer para në mënyrë efektive! PHOTO CREDITS: FLICKR Ka shumë këshilla të dobishme se...

Stil1 ditë më herët

Fustani i Charlotte, apo fuqia e Charlotte ?!

Fustani i Charlotte shitet plotësisht në më pak se 24 orë, pasi princesha u shfaq në publik me të Princesha...

Stil1 ditë më herët

Luftë e ftohtë mes Victoria Beckham dhe Nicola Peltz, mësohet arsyeja e tensioneve

Ka një luftë të ftohtë midis Victoria Beckham dhe nuses së saj të re, Nicola Peltz. Pas shumë spekulimesh, lajmin...

Kioske1 ditë më herët

Edi Rama & Delina Fico janë strumbullarët kryesor të shkatërrimit të Shqipërisë.

Koment nga Evi Kokalari E kuptoni ju njerëz që Delina Fico ka qënë mbas çdo projekti të Sorosit për denigrimin...

Stil1 ditë më herët

3 qytetet evropiane me tarifat më të larta të hoteleve

Rritja më e madhe e tarifave mesatare të hoteleve në Evropë këtë vit është shënuar në qytete si Barcelona, ​​Berlini...

Radar1 ditë më herët

30 mln $ evazion fiskal, Kryemadhi publikon dosjet e çuara në SPAK për inceneratorët

Ish-kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka publikuar në rrjetet sociale dosjet që partia e saj ka dërguar në SPK për...

Radar1 ditë më herët

Rusia del me teori të re mbi origjinën e koronavirusit

Ka pasur shumë teori për origjinën e koronavirusit, që kur shpërtheu në qytetin kinez Wuhan, në fillim të vitit 2020,...

Stil1 ditë më herët

Kur do të dalë në treg “iPhone 14”

Foto ilustruese iPhone 14 pritet të lancohet në treg në muajin shtator. Ky version i iPhone mendohet se do të...

Stil1 ditë më herët

Ndahen Kim Kardashian dhe Pete Davidson

Kim Kardashian dhe Pete Davidson janë ndarë pas nëntë muajsh lidhje. Lajmi është bërë i ditur nga The Hollywood Reporter...

Kryesore1 ditë më herët

Kryemadhi poston foton e dosjeve që ka dorëzuar në SPAK: Kryeni hetime larg joshjeve dhe intimidimeve

Monika Kryemadhi ka publikuar në rrjetet sociale, një foto ku duken dosjet që ajo ka dorëzuar në Prokurorinë Speciale me...

Facebook