Lidhu me ne

Radar

Foto spektakolare, a ia doli dot lepuri të ikë?

Ky është momenti dramatik kur një shpend grabitqar tenton të vrasë një lepur të egër, por nuk ia del.

Pasi e pikasi lepurin, fajkoi u hodh në sulm.

Por pas një përleshje, lepuri mbijetoi dhe i shpëtoi kthetrave të fajkoit.

Fotot janë bërë në Kaliforni.

Fighting: Twisting and squirming in the claws of the large bird, the large rabbit tries to force its way out of the goshawk's firm gripFlying high: The rabbit manages to do several impressive flips in the air as it uses all of its agility and power to break freeClashing in the wild: The rabbit proves it is an epic match to the powerful goshawk who repeatedly tries to overpower its preyBattling: The rabbit appears to leap in the air as it tries to evade its predator while it is situated on the ground'It was so amazing to witness this action as it happened, I feel very lucky, Rob Palmer, 62, saidOn top: Thinking it has the advantage, the goshawk tries to pin the rabbit to the ground and prevent it from escapingUsing its powerful legs, the large rabbit manages to force its way out of the goshawk's firm clawsSmash and grab: The goshawk quickly struggles to pin down the energetic rabbit which shows its thirst for survivalDown but not out: After bringing down the rabbit for a second time, the goshawk attempts to assert its control over its preyCrashing into the side of the rabbit, the goshawk uses its claws to get a grip on its prey during the epic battleStruggling for survival: The rabbit and the goshawk tussle on the dusty ground at Central ValleyClashing in the dirt: At one point the goshawk appears to have the advantage with the rabbit struggling to regain its balance'I don't think the hawk was too happy at missing out on his dinner - but I'm glad the rabbit managed to get away unharmed,' Rob said, recalling the spectacular sceneEscaped: Realising its been defeated, the goshawk flies off as the rabbit bounders away into safety

 

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport5 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix5 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike5 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix5 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar10 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore10 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar10 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar11 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore11 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar11 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook