Lidhu me ne

Kryesore

Angelina Jolie, mes baltës dhe shiut për të vizituar refugjatët

ae2108d5ffab3ce2b7faf961fe6f40df

Aktorja e njohur Angelina Jolie ka vizituar kampin e refugjatëve sirianë në Liban gjatë së martës, në 5-vjetorin e fillimit të trazirave në Siri. E dërguara speciale e UNHCR-së ka mbërritur në luginën Bekaa ku është njohur me situatën dhe sipas mediave, pritet që të mërkurën të mbërrijë në ishullin Lesbos në Greqi për të vizituar mijëra refugjatë të tjerë që qëndrojnë aty.

“Është tragjike dhe e turpshme,” ka thënë ylli i kinemasë për faktin që paqja në Siri është ende kaq larg. Ajo është përballur me shiun dhe baltën teksa ka tëhën se shpresonte që në 5-vjetorin e fillimit të trazirave, të ishte duke ndihmuar refugjatët të ktheheshin në shtëpitë e tyre. Që prej vitit 2011, 4.3 milionë sirianë janë larguar nga vendi për t’i shpëtuar luftës ndërkohë që më shumë se 250’000 persona kanë humbur jetën.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Kryesore10 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix11 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix11 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix11 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix11 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix11 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix11 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix11 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix21 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix21 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook