Lidhu me ne

Aktualitet

Invalidi me “ML” në tregun e Milotit, shtyp 1 person dhe plagos 5

TREGU-MILOT-300x190

Një marrëzi apo një akt i qëllimshëm…?! Ende nuk dihet shkaku i saktë i asaj që ka ndodhur para pak çastesh në tregun e Milotit, por nga vërshimi i një makine në mes të pazarit të gjëse së gjallë, ka mbetur i vdekur 1 person dhe janë plagosur të paktën 5 të tjerë.

Një dëshmimtar okular ka treguar se një mjet është futur me shpejtësi në mes të këtij tregu, i cili në ato momente ka qenë i mbipopulluar nga njerëzit që shkojnë për të bërë pazarin e fundjavës.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë të cilat menjëherë kanë konstatuar se drejtuesi i automjetit ka qenë në gjendje të dehur.

Në treg kanë shkuar edhe autoambulancat që po bejnë transportimin e të palagosurve në spitalin rajonal të Lezhës.

Sipas policisë, drejtuesi i automjetit tip “Mercedes-Benz  ML” ishte një invalid  i quajtur Pashk Vokri, i cili nuk posedonte leje drejtimi. Ai është futur me shpejtësi me automjetin që drejtonte dhe ka marrë zvarrë njerëzit që ndodheshin brenda tregut.

Nga shpejtësia ai ka shtypur një person rreth 60 vjeç dhje ka plagosur edhe 5 të tjerë.

Njoftimi i Policisë:

“Rreth orës 10:30 njoftohemi se në Fushë Milot një drejtues mjeti invalid dhe pa leje drejtimi i identifikuar si Pashk Vokri duke drejtuar mjetin tip “Benz ML” me targa “AA 120 NI” ka humbur kontrollin dhe për pasoje makina është futur në tregun e Milotit.

Si pasoje një shtetas rreth 60 vjeç ka humbur jetën dhe 5 persona janë plagosur të cilët janë nisur në spitalin e Laçit dhe në Tiranë.

Drejtuesi i mjetit i cili ka shkaktuar aksidentin është ndaluar nga forcat policore. Grupi hetimor në vendngjarje”,- thuhet në një informacion paraprak të Policisë së Lezhës.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix2 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix2 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix2 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Mix3 ditë më herët

Poezi për Atdheun nga Asdreni

Me vite jam larguar,i dashur Atdhe,por nuk të kam harruar,se shumë i ëmbël je. Kjo zemra më këndonpër ty, o...

Mix4 ditë më herët

Sa ditë është normale vonesa e menstruacioneve ( ciklit menstrual )

Kur cikli menstrual paralajmëron probleme me shëndetin Ciklet menstruale “normale” ndryshojnë nga një grua/vajzë tek tjetra. Një sërë faktorësh mund...

Mix4 ditë më herët

Pse ndodh vonesa e ciklit menstrual dhe a nënkupton kjo vetëm shtatzaninë?

Kur ndodhin vonesa të ciklit menstrual, menjëherë fillon paniku për një shtatzani të mundshme. Por, përpiquni të mos shqetësoheni shumë...

Mix4 ditë më herët

Vonesa e ciklit / Sa mund të vonojë një cikël menstrual?

Nëse nuk keni ndonjë gjendje të njohur që ndikon në ciklin menstrual, periudha menstruale duhet të fillojë brenda 21 deri...

Mix6 ditë më herët

Brad Pitt dëshiron të bëjë një film për jetën e Britney Spears!

Ende pa bërë një muaj, libri më i shitur i kujtimeve të Britney Spears, “The Woman in Me”, është në...

Facebook