Lidhu me ne

Aktualitet

Karikatura prekëse e “Le Monde”, Mogherini përlotet pas sulmeve

Një karikaturë e “Le Monde”, me flamurin trengjyrësh që mban afër një flamur belg duke qarë, po qarkullon online dhe është shpërndarë mijëra herë.

Sakaq, një foto e shefes së politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini duke qarë në konferencë për shtyp gjithashtu ka prekur zemrat dhe ka emocionuar njerëzit në mbarë botën që tani luten për viktimat e terrorizmit në Bruksel.

“Kjo është … një ditë shumë e trishtuar për Evropën, si Evropa dhe kryeqyteti i saj po vuan të njëjtën dhimbje”- tha ajo me lot në sy në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Jashtëm jordanez Nasser Judeh.

mogherini

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Crowdstrike dhe Microsoft: Çfarë dimë për ndërprerjet globale të IT

Një ndërprerje masive e IT-së ka shkaktuar kaos në mbarë botën, me banka të mëdha, media dhe linja ajrore mes...

Mix4 orë më herët

Problemet që shkakton mungesa e hekurit në shtatzani

Dukeni e zbehtë dhe mendoni se e keni nga lodhja? Nuk është lodhje, por mungesë hekuri. Megjithatë, megjithëse problemi është kaq...

Mix4 orë më herët

20 gjëra që duhet të dini kur jeni shtatzanë për herë të parë

Shenjat që vërtetojnë se jeni shtatzënë Shpesh disa simptoma të rreme mund të shkaktojnë konfuzion tek ju. Mënyra më e...

Mix4 orë më herët

Cila do te ishte diferenca ideale ne moshe mes femijeve?

Disa familje mendojnë të sjellin në jetë fëmijën e dytë gati menjëherë pas të parit, por ndonjëherë harrojnë se përkushtimi ndaj dy...

Mix4 orë më herët

Fertilizimi In-Vitro, sa rendesi ka mosha e nenes?

Zakonisht kjo metodë përdoret kur çifi ka vendosur të sjellë në jetë një fëmijë në moshë të madhe dhe ngjizja...

Mix4 orë më herët

Eshte e mundur te ngelesh shtatzane ndersa merr kontraceptiv?

Përgjigjja është po! Mund  të ndodhë nëse ajo nuk e ka kryer funksionin si pasojë e mënyrës së gabuar të...

Mix4 orë më herët

Seksi ne shtatzani, cfare ai nuk ju ka thene kurre!

I pëlqej akoma partnerit tim? Është kjo një nga pyetjet më të shpeshta që gratë i bëjnë vetes gjatë shtatzanisë. Ato fillojnë...

Mix4 orë më herët

Dhimbjet e barkut pas marredhenieve seksuale, ja arsyet

Dhimbjet e barkut gjatë ose pas marrëdhënieve seksuale quhen në përgjithësi “dispareunia” dhe shkak për to mund të bëhen faktorë...

Mix4 orë më herët

A jane normale dhimbjet e barkut ne shtatzani?

Kur je shtatzanë do të fillosh të ndiesh shqetësime kudo në trup dhe nuk do të përjashtohen as dhimbjet e barkut. Ato...

Mix4 orë më herët

Selena Gomez hyn në histori pas nominimit për çmimet Emmy 2024

FOTO: GETTY IMAGES Selena Gomez ka një arsye më shumë për t’u ndjerë krenare për veten dhe gjithë arritjet në...

Facebook