Lidhu me ne

Kryesore

“Baba Iliri” me “Baba Mondin” mungon “Baba Taku” :)

Në LSI kanë qejf t’i drejtohen shpesh me termin “Baba” krerëve të partisë, edhe në nder të besimit fetar të kryetarit të saj Ilir Meta, që është bektashi, si shumë skraparllinj të tjetër.

Me rastin e Ditës së Novruzit kryetari i Parlamentit Ilir Meta, ka vizituar Kryegjyshin Baba Mondi në seline e bektashinjve, në këtë ditë që shënon ditelindjen e te madhit Imam Ali.

Festa e Novruzit shenon fillimin e vitit te ri sipas sektit bektashian.

Meta ndihej si në shtëpi në Teqenë e madhe bektashiane, i shoqëruar nga disa trupëroja dhe përfaqësues bektashianë.

meta3 meta2

K

K

meta

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar36 minuta më herët

Crowdstrike dhe Microsoft: Çfarë dimë për ndërprerjet globale të IT

Një ndërprerje masive e IT-së ka shkaktuar kaos në mbarë botën, me banka të mëdha, media dhe linja ajrore mes...

Mix39 minuta më herët

Problemet që shkakton mungesa e hekurit në shtatzani

Dukeni e zbehtë dhe mendoni se e keni nga lodhja? Nuk është lodhje, por mungesë hekuri. Megjithatë, megjithëse problemi është kaq...

Mix41 minuta më herët

20 gjëra që duhet të dini kur jeni shtatzanë për herë të parë

Shenjat që vërtetojnë se jeni shtatzënë Shpesh disa simptoma të rreme mund të shkaktojnë konfuzion tek ju. Mënyra më e...

Mix43 minuta më herët

Cila do te ishte diferenca ideale ne moshe mes femijeve?

Disa familje mendojnë të sjellin në jetë fëmijën e dytë gati menjëherë pas të parit, por ndonjëherë harrojnë se përkushtimi ndaj dy...

Mix44 minuta më herët

Fertilizimi In-Vitro, sa rendesi ka mosha e nenes?

Zakonisht kjo metodë përdoret kur çifi ka vendosur të sjellë në jetë një fëmijë në moshë të madhe dhe ngjizja...

Mix45 minuta më herët

Eshte e mundur te ngelesh shtatzane ndersa merr kontraceptiv?

Përgjigjja është po! Mund  të ndodhë nëse ajo nuk e ka kryer funksionin si pasojë e mënyrës së gabuar të...

Mix47 minuta më herët

Seksi ne shtatzani, cfare ai nuk ju ka thene kurre!

I pëlqej akoma partnerit tim? Është kjo një nga pyetjet më të shpeshta që gratë i bëjnë vetes gjatë shtatzanisë. Ato fillojnë...

Mix48 minuta më herët

Dhimbjet e barkut pas marredhenieve seksuale, ja arsyet

Dhimbjet e barkut gjatë ose pas marrëdhënieve seksuale quhen në përgjithësi “dispareunia” dhe shkak për to mund të bëhen faktorë...

Mix49 minuta më herët

A jane normale dhimbjet e barkut ne shtatzani?

Kur je shtatzanë do të fillosh të ndiesh shqetësime kudo në trup dhe nuk do të përjashtohen as dhimbjet e barkut. Ato...

Mix53 minuta më herët

Selena Gomez hyn në histori pas nominimit për çmimet Emmy 2024

FOTO: GETTY IMAGES Selena Gomez ka një arsye më shumë për t’u ndjerë krenare për veten dhe gjithë arritjet në...

Facebook