Lidhu me ne

Kryesore

Drejtori i Beqajt, procedurë fiktive për rikonstruksionin e godinës, lekët në xhep

image_2016_03_27_1212_1459072975

Prokuroria e Korçës dërgon për gjykim kërkesën ndaj drejtorit të Shëndetit Publik, Devoll, Valent Nallbati, si edhe inxhinierit Panajot Pilani, të dy të akuzuar për falsifikim të dokumeneave dhe shpërdorim detyre, pasi, në vitin 2015, kanë realizuar procedurë fiktive për rikonstruksionin e godinës së institucionit, për punime të cilat ishin kryer në vitin 2011.
Hetimi ndaj të pandehurve është zhvilluar fillimisht me masën e sigurimit “arrest në burg”, e cila u ndryshua nga Gjykata e Apelit në “detyrim për paraqitje”. Godina e Drejtorisë së Shëndetit Publik Devoll, ishte rikonsturktuar në mënyrë të plotë në vitin 2011, dhe mbikëqyrës punimesh ka qenë pikërisht shtetasi Panajot Pilani. Valent Nallbati, ka bërë kërkesën për çelje fondi dhe ka nisur një procedurë prokurimi, krejtësisht të panevojshme, për të kryer punime të cilat dukshëm janë të kryera.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Kioske12 orë më herët

Sa është norma e korrupsionit në Shqipëri?

Operacioni i fundit i SPAK, si dhe rasti tjetër në gjykim, ai i incineratorit të Elbasanit, sugjeron se norma e...

Radar12 orë më herët

Joe Biden nuk është i aftë për të rikandiduar

“As fizikisht, as mendërisht”, doktori i Obamës: Biden nuk është i aftë për të rikandiduar Një ish-doktor i Shtëpisë së...

Mix12 orë më herët

Përdorimi i telefonit pas orës 22 mund të sjellë pasoja të rënda psikologjike

Pas orës dhjetë të darkës celulari duhet fikur. Është një urdhër që prindërit ua thonë fëmijëve adoleshentë, sidomos nëse kanë...

Mix12 orë më herët

Detaje nga filmi “Spider Man 4”

Fansat fillimisht besuan se filmi Spider Man i drejtuar nga Tom Holland dhe Zendaya do të përfundonte me Spider-Man: No...

Mix12 orë më herët

Si të shpëtoni nga kallot në këmbë dhe duar – Metodat natyrale

Çfarë dëshiron gjithkush gjatë verës në lidhje me lëkurën është që ajo të jetë sa më e butë dhe e...

Mix14 orë më herët

Cila është temperatura ideale e ajrit në dhomën e gjumit

Disa faktorë mund të ndikojnë në gjumë dhe një prej tyre është temperatura në dhomën ku flini. Një studim zbuloi...

Mix14 orë më herët

Kate Winslet: Kur bëra Titanic u tmerrova nga komentet fyese për trupin tim

Me çmimin Lights on Women të L’Oreal Paris në Festivalin e Filmit të këtij viti në Kanë, Kate Winslet iu...

Radar15 orë më herët

Uji i Tepelenës dhe Syrit të Kaltër do dërgohet në Pulia/ Sazan Guri: Mallkuar qofshin …

Ambientalisti Sazan Guri ka dhënë alarmin mbi një marrëveshje të pritshme, që rajoni i Pulias në Itali, të furnizohet me...

Radar1 ditë më herët

Deputeti i PD Arbi Agalliu: Sali Berisha, fatkeqësia jonë

Deputeti i PD, Arbi Agalliu insiston se PD duhet të bëjë gjithçka për të plotësuar vakancat që i mungojnë, atë...

Mix1 ditë më herët

Pse po kritikohet kaq shumë filmi Little Mermaid!

Filmi i ri Little Mermaid, i cili prej disa muajsh po përflitet nëpër botë, ka marrë një numër të madh...

Facebook