Lidhu me ne

Kryesore

Mbani mend, për Erion Veliajn: çdo detaj, edhe maja e flokut, ka rëndësi

Modeli i flokëve të krizës

Blog Autor: Kristi Pinderi

Mbaj mend njëherë duhet të shkonim në Bulqizë. Kishte vdekur një minator.

Veliaj do bënte qokën e rradhës. Ishte dhe Elisa me Leartin.

Këta te dy bënin si medemek të indinjuar që në atë vizitë ngushëllimi unë duhet të merrja dhe një aparat fotografik (fotot mundësisht kur ky të dukej i pikëlluar teksa ngushëllonte familjarët e të ndjerit).

Po këta të indinjuarit (Elisa sidomos se Learti edhe indinjohej vërtet ndonjëherë) shikonte të gjitha fotot në fund për të zgjedhur atë ku kishte dalë më mirë :@ Nejse, tjetër çështje kjo.

Unë kisha veshur një bluzë të zezë.

Veliaj e pa i qetësuar (që ishte e zezë), por sikur i ra pika kur pa që mbrapa kishte një stampë të kuqe. I iku fytyra! Ai ishte i fiksuar pas çdo detaji të imazhit.

Mu kujtua se ka dy ditë që ka ndryshuar imazhin e flokëve. Siç thotë një mikja ime është “modeli i flokëve të krizës”.

I lëpin dhe i ndan me vizë anash si djalë i mirë. Kjo nuk është rastësi! Po përpiqet të veshë imazhin e një djali të mirë, mundësisht viktimë, paçka se është dhunuesi.

Nuk është i frikësuar kur bën sikur i vjen keq. Është në fakt duke aktruar. Mbani mend: çdo detaj, edhe maja e flokut, ka rëndësi

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook