Connect with us

Kryesore

Artisti i njohur dhe ish-kandidati i PS Agim Hushi: 25 prilli 2021, dita e ikjes së mashtruesit më të madh të Shqipërisë

Artisti i njohur dhe ish-kandidati i PS: 25 prilli 2021, dita e ikjes së mashtruesit më të madh të Shqipërisë

Ikja e Rilindjes dhe Kryeministrit Edi Rama nga pushteti nuk kërkohet vetëm nga qytetarët dhe opozita, por dhe nga vetë të majtët dhe njerëzit që kanë kanididuar në siglën e Partisë Socialiste.

Tenori i njohur Agim Hushi, i cili ka qenë dhe kandidat i Partisë Socialiste për deputet, shprehet se 25 prilli i vitit 2021 do të mbahet mend si dita e ikjes së mashtruesit më të madh të Shqipërisë, Edi Rama.

Në një postim në facebook, tenori i njohur me famë ndërkombëtare shprehet se pas zgjedhjeve, mbi gërmadhat e së vjetrës do të lindë një botë e re.

“25 Prill 2021. Dita e ikjes se mashtruesit dhe të hajdutit më të madh në historinë e Shqipërisë!

Mbi gërmadhat e të vjetrës një Bote e Re do vlojë!”,- shkruan Agim Hushi në një postim në Facebook.

Me teper

Radar3 mins ago

“E vërteta do të dalë në dritë”, Carla Bruni në mbështetje të bashkëshortit të saj Sarkozy

Ish-presidenti francez, Nicola Sarkozy u dënua ditën e djeshme nga një gjykatë franceze me 3 vjet burg mbi akuzat për...

Temporal28 mins ago

“Ju flet Moska” – Kush qëndron pas biznesit kriminal të Klodiana Lalës

Gazetarët investigativë në Shqipëri ishin në fokus të analizës së emisionit “Ju flet Moska” nga Kastriot Myftaraj në Rtv Ora....

Kryesore1 hour ago

Mediu: Rama tenton të krijojë karantinë për opozitën

  Gjykata Kushtetuese do të gjykojë këtë të martë kërkesën e Partisë Republikane në lidhje me kundërshtimin e vendimit për...

Kritike1 hour ago

Kryeministri si shef pavijoni

Prej kohësh, qesharakja me shqetësuesen ndërrojnë vendet. E shëmtuara dhe propagandistikja janë bërë trup i vetëm e megjithatë nuk ndalen....

Kryesore1 hour ago

Shqipëria ndër vendet e fundit në botë për vaksinimin kundër Covid-19

Foto ilustruese Shqipëria është një ndër vendet e fundit në botë sa i përket numrit të personave të vaksinuar kundër...

Temporal2 hours ago

Aleatët e Bashës si ‘inglorious bastards’

Alfred Lela Në krizën e madhe që prodhojnë listat, sa herë ato i bën Basha, ka edhe një krizë të...

Kryesore2 hours ago

Jorida Tabaku: Kujt i duhet më Edi Rama?

Nga Jorida Tabaku Si gjeli që krekoset në majë të një grumbulli dështimesh, Edi Rama kërkon një mandat të tretë....

Kryesore2 hours ago

Basha akuzon Ramën se ka dëmtuar buxhetin me 6.2 miliardë euro

Kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzoi qeverinë se ka shkaktuar 6.2 milionë euro dëm në buxhetin e shtetit. Përmes një...

Radar2 hours ago

Kur infektohet me Covid-19 një grua shtatzënë, çfarë ndodh me fëmijën?

Ndër pyetjet e shumta që na mundojnë lidhur me pandeminë Covid-19, nisur nga “kur do të mbarojë e gjitha kjo...

Kryesore3 hours ago

Borxhi i jashtëm u shtua me 1 miliard euro më 2020, ritmi më i lartë e tre dekadave

Gjatë pesë viteve të fundit huamarrja e huaj ka mbuluar mesatarisht rreth 17% të nevojave të përgjithshme të qeverisë Borxhi...

Facebook