Connect with us

Aktualitet

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të Amerikës!

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Në janarin e 2021-it, një familje e re iu bashkua Shtëpisë së Bardhë dhe pas ceremonisë së inagurimit, është koha të njiheni më mirë me Biden-at!

1. Fillojmë me presidentin e zgjedhur: Joseph R. Biden!

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

2. Kalojmë tek Zonja e Parë e Amerikës, Dr. Jill Biden

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Gjatë gjithë karrierës së saj, Jill Biden i është dedikuar edukimit. Ka dhënë mësime anglishteje dhe leximi si dhe ka punuar me të rinj që kanë probleme emocionale në një spital psikiatrik.

3. Neilia Hunter Biden

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Neilia ishte gruaja e parë e presidentit, e cila fatkeqësisht ndërroi jetë në një aksident me makinë ku u plagosën edhe djemtë e saj, Beau dhe Hunter. Në aksidentin tragjik ndërroi jetë edhe vajza e tyre Naomi.

4. Attorney General Joseph “Beau” Biden III:

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Beau, djali i presidentit i cili ishte gjithashtu shok me Kamala Harris ndërroi jetë në 2015-ën, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë në tru.

5. Robert Hunter Biden

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Djali tjetër i Joe Biden. Avokat dhe investitor bankash, ai hoqi dorë nga politika për t’ja lënë këtë detyrë të atit dhe vëllait të ndjerë.

6. Ashley Biden

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Ajo është vajza e Joe dhe Jill Biden. Aktiviste, filantrope, punonjëse sociale dhe dizajnere mode!

7. Natalie Naomi and Hunter Biden II

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Nipërit e Joe Biden. Fëmijët e djalit të ndjerë Beau Biden.

8. Naomi, Finnegan dhe Maisy Biden:

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

Presidenti dhe fëmijët e djalit tjetër nga martesa me gruan e parë.

Njihuni me pjesëtarët e familjes së madhe presidenciale të

9. Sigurisht, pjesë e familjes janë edhe Champ dhe Major Biden, qentë besnikë të familjes gjigante!

Burimi: BuzzFeed

Me teper

Kryesore17 mins ago

Mediu: Rama tenton të krijojë karantinë për opozitën

  Gjykata Kushtetuese do të gjykojë këtë të martë kërkesën e Partisë Republikane në lidhje me kundërshtimin e vendimit për...

Kritike28 mins ago

Kryeministri si shef pavijoni

Prej kohësh, qesharakja me shqetësuesen ndërrojnë vendet. E shëmtuara dhe propagandistikja janë bërë trup i vetëm e megjithatë nuk ndalen....

Kryesore35 mins ago

Shqipëria ndër vendet e fundit në botë për vaksinimin kundër Covid-19

Foto ilustruese Shqipëria është një ndër vendet e fundit në botë sa i përket numrit të personave të vaksinuar kundër...

Temporal45 mins ago

Aleatët e Bashës si ‘inglorious bastards’

Alfred Lela Në krizën e madhe që prodhojnë listat, sa herë ato i bën Basha, ka edhe një krizë të...

Kryesore1 hour ago

Jorida Tabaku: Kujt i duhet më Edi Rama?

Nga Jorida Tabaku Si gjeli që krekoset në majë të një grumbulli dështimesh, Edi Rama kërkon një mandat të tretë....

Kryesore1 hour ago

Basha akuzon Ramën se ka dëmtuar buxhetin me 6.2 miliardë euro

Kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzoi qeverinë se ka shkaktuar 6.2 milionë euro dëm në buxhetin e shtetit. Përmes një...

Radar2 hours ago

Kur infektohet me Covid-19 një grua shtatzënë, çfarë ndodh me fëmijën?

Ndër pyetjet e shumta që na mundojnë lidhur me pandeminë Covid-19, nisur nga “kur do të mbarojë e gjitha kjo...

Kryesore2 hours ago

Borxhi i jashtëm u shtua me 1 miliard euro më 2020, ritmi më i lartë e tre dekadave

Gjatë pesë viteve të fundit huamarrja e huaj ka mbuluar mesatarisht rreth 17% të nevojave të përgjithshme të qeverisë Borxhi...

Radar2 hours ago

Dua Lipa, tanimë artistja e dytë më e dëgjuar në botë në “Spotify”

Dua Lipa tanimë është artistja e dytë më e dëgjuar në të gjithë botën në “Spotify”, dhe e para nëse...

Kryesore2 hours ago

Mbyllet për të disatën herë faqja “Brryli Broadway”

Është mbyllur dje për të disatën herë faqja e njohur e memeve “Brryli Broadway”. E “faji” i faqes duket janë...

Facebook