Lidhu me ne

Kryesore

Spiropalizohet edhe Najada Çomo nis fushatën me video përkrah Skënderbeut

Asgjë në fushatën e rilindjes nuk është e rastësishme. Ndërsa katër vite më parë në zgjedhjet e 2017, po në Tiranë, Elisa Spiropali e krahasoi shefin e saj me Sëkënderbeun, këtë radhë është mjekja Najada Çomo që ka xhiruar videon e parë elektorale duke pasur në sfond heroin tonë kombëtar. Në disa këne ku është vendosur kamera në perspektivë dallohet qartë Gjergj Kastrioti. “Një nga motivet e forta për të vazhduar punën në mënyrë korrekte ka qenë dhe suporti maksimal i kryeministrit Edi Rama në mbarëvajtjen e kësaj pandemie”, thotë ajo me Sëkënderbeun pas krahëve, i cili duket në më shumë se gjysmën e minutazhit të videos.

Por momenti kur gjithçka degjeneron në grotesk është ai kur komandantja e betejës kundër Covid 19 identifikon gjeneralin e saj. Gjuha filmike është shumë e lexueshme. Në fund të videos doktoresha aktore kthen shikimin lart në qiell nga monumenti i Skënderbeut.

Por në vend të tij në pamje shfaqet Edi Rama i mbuluar me maskë që në krah të djathtë ka slloganin: “Shqipëria e ardhmja jonë”.

Natyrisht video e fushatës së doktoreshës që mban numrin 2 në listën e Tiranës u shfaq fillimisht në faqen e Facebookut të Skënderbeut aktual, kryeministrit që kërkon mandat të tretë.

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore2 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook