Lidhu me ne

Kryesore

Zheji në Top Talk: Rama është biri shpirtëror i Berishës

Duke komentuar listën e Partisë Socialiste të kandidatëve për deputetë, analisti Artur Zheji thotë se kryeministri ndryshe nga kreu i opozitës vendosi të shpërndajë përgjegjësinë, duke mos vendosur veten në krye të listës.

Sipas tij, Rama e di dhe vetë që mandati i tretë është një mision i pamundur, ndërsa shton se lista e PS është një dëshirë për të krijuar iluzionin e ripërtëritjes.

Artur Zheji: Figura kryesore që do ta prijë Partinë Demokratike në sfidën e saj është figura e Lulzim Basha, kurse Rama është munduar të shpërndajë peshën e përgjegjësisë dhe fasadës tek të tjerët.

E tha sot që doli për të riparuar dhe për të bërë ngushëllimet publike për ata që nuk morën vendin që prisnin dhe parashtroi këtë koncept; nuk mund t’i mbaj unë të gjitha dhe nuk mund ta ripërtërij dhe në një far mënyre ka të drejtë, tani nuk mund të rrinë duke ngrënë pilaf, duke sharë kryetarin dhe duke pretenduar fitoren. Disa nga këta i hodhi nga anija.

PS nuk ka kuaj ka mëza. Po u rrit mëzi dhe u bë kalë, nuk ka më vend në Partinë Socialiste. Kjo që bëri PS është dëshirë për të krijuar iluzionin e ripërtëritjes. Derisa një kandidat për deputet të bëhet deputet, derisa të fitojnë një peshë në grupin parlamentar, ato vite i duhen Ramës. Gjithë këta që i merr nga qerfulli socialist, të gjithë majtistë këta si zonja Bozo, kjo doktoresha.

Është një moment që Rama e di dhe vetë që mandati i tretë është një mision i pamundur, e di dhe vetë që nëse dhe humbet, të humbasë me faqe të bardhë me një ekip të tillë, ose përndryshe le të humbasë.

Ai e ndjen veten të mbifuqishëm, mendoj se kjo është sindroma e mandateve të treta, ai nuk mund të lërë në stol Pandeli Majkon, Fatmir Xhafaj e sidomos këtë, sepse janë njerëz që kanë ngrënë shumë goditje nga opozita, janë kafshuar poshtë brezit janë gjakosur për këtë mazhorancë dhe ndërkohë që kanë akoma plagët ti e lë në stol, duke e lënë në stol ja jep armikut që ta shqyejë.

Rama si një djalë i vërtetë shpirtëror i Sali Berishës, se nuk është fare Lulzim Basha djali i Berishës është në fakt Rama. Është një hibrid mes Enver Hoxhës dhe Sali Berishës këta i ka dy idhujt e vetë, por ka humbur një gjë nga doktori, ai nuk i lëshonte njerëzit.

Rama ka bërë disa lëshime problematike, Ditmirin për shembull, ka treguar që është një hakmarrës i paparë. Ai nuk mund të lërë zonjën Kodheli, këto kanë qenë yjet në ngjitje në PS figura referente dhe janë çuditërisht të masakruara nga opozita e Berishës.

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook