Lidhu me ne

Sport

Boksieri Floyd Mayweather ‘nuk është njeri i keq’

Pasuria e Floyd Mayweather besohet se arrin në rreth 600 milionë dollarë, një shifër që pritet të rritet sërish pasi boksieri do të ndeshet sivjet me një nga yjet e Youtube për boksin, Logan Paul.

Por Mayweather insiston së fundmi se shumat e mëdha të parave të fituara gjatë karrierës së boksit nuk e kanë bërë njeri të keq.

Ndeshja e Mayweather me Logan Paul ishte programuar për në 20 shkurt, por u anullua dhe një datë tjetër do të njoftohet së shpejti.

Transmetimi me pagesë i dyluftimit besohet se do të arkëtojë për Mayweather një shifër marramendëse prej gati $100milionë.

I njohur shpesh për shfaqjet ekstravagante të pasurisë së tij, ikona e boksit thotë se mentaliteti i tij ndaj parave mbetet pozitiv.

“Fakti që unë flas shpesh për paratë, nuk më bën njeri të keq. Më pëlqen të kem gjërat më të mira në jetë. Nuk mund të ushqesh familjen vetëm duke thënë ‘të dua’. Paraja më ka vënë në një pozitë për të pasur gjërat më të mira në jetë, kështu që kemi mundësi të udhëtojmë, të jetojmë jetën dhe të provojmë gjëra të ndryshme”.

“Vetëm kur fiton shumë para mund të bësh gjëra të tilla”, shton boksieri.

Ndërkohë shumë vetë kanë hedhur dyshime mbi faktin se Mayweather ka zgjedhur të ndeshet me Paul, i cili herën e fundit në botën e boksit është ndeshur vetëm me kolegun e tij ‘KSI’, edhe ai një ‘star’ në Youtube.

Ndërsa ndeshja e fundit e Mayweather ishte në 2018, kur ai mundi kolegun e peshave të lehta Tenshin Nasukawa në një ndeshe ekzibicioni.

Duek shpjeguar ndeshjet e tij të fundit, 44-vjeçari shtoi:

“Unë ju kam thënë që jam edhe një ‘showman’ jo vetëm një luftëtar. Është diçka ndryshe, diçka që më pëlqen ta bëj, dhe që njerëzit dëshirojnë të shikojnë. Mendoj se do të kemi gjashtë raunde ekzibicioni dhe kjo është shumë zbavitëse, njerëzit do ta

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore2 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook