Lidhu me ne

Sport

Tifozët e akuzojnë për shitje ndeshjesh, ja reagimi i Alban Xhaferit

Sikur të mos mjaftojë kriza e rezultateve dhe së fundmi bllokimi i ankandit për shitjen e aksioneve të Vllaznisë, situata në Shkodër vazhdon të ziejë, madje nuk mbeten pas as aludimet ndaj ekipit. Pikërisht në rrjetet sociale, aty ku të gjithëve u jepet mundësia të shfryjnë në mënyra të ndryshme për pakënaqësitë që kanë në këtë krizë që po kalon skuadra, ka plasur së fundmi, pasi ka tifozë që akuzojnë edhe për shitje ndeshjesh.

Në këtë situatë, nuk ka mbetur pa reaguar as vetë sponsori i Vllaznisë, Alban Xhaferi. Ky i fundit, i ngacmuar nga kritikat e shumta të tifozëve, por mbi të gjitha edhe akuzat e tyre për shitje ndeshjesh, është përgjigjur me mënyrën e tij. “Po, po. Ti bashkë me lojtarët vazhdoni të shisni ndeshje. T’ju vijë turp që përfunduat në vend të katërt…”, ishte një nga komentet e tifozëve që solli reagimin e Xhaferit.

“Kjo është një akuzë e rëndë shumë zotëri! Nëse ke qoftë edhe një provë, sado të vogël, bëje publike. Në të kundërt, quhet shpifje”, shkruan sponsori i klubit kuqeblu.

REAGIMET

Zbardhen disa reagime të tjera të Xhaferit, që janë bërë në faqen e tij zyrtare në “Facebook”. Disa tifozë i kërkojnë që të veprojë si Tirana në sezonin e kaluar për të mos rrezikuar licencimin në Europë, ose në të kundërt të hapë krahun… ”

Në lidhje me çështjen e borxhit, më duhet të sqaroj se nuk është në dorën time me statusin aktual që kam si sponsor, për të zgjidhur këtë problem. Tirana nuk është private, ndërsa Vllaznia ka 100 % aksione të bashkisë. Ka një ndryshim esencial në këtë pikë dhe që duhet kuptuar.

Prandaj unë kam ngritur zërin disa herë për finalizimin sa më shpejt të procesit të privatizimit, në mënyrë që kjo çështje të zgjidhet. Pastaj, se kur hap krahun nuk të pyes ty, sepse në fund lekët e shtëpisë time jam duke dhënë për të ndihmuar ekipin.

E dua Vllazninë edhe më shumë se ju, pasi për këtë jam afruar. Jam duke dhënë shumë lekë prej xhepit, ku askush nuk doli në këto 10 vite për të dhënë një pesë lekësh. Nëse jam unë problemi i Vllaznisë, largohem që nesër, sepse nuk jam peng i askujt”, shkruan ndër të tjera sponsori i shkodranëve në “Facebook”.

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore2 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook