Lidhu me ne

Sport

Sa vlen një postim në Instagram për klubet?

Top 500 Football Accounts on Instagram | by Radu Lisita | Medium

Juventus konfirmohet ndër klubet më të mëdha në Europë, edhe në rrjetet sociale. Ky është përfundimi i një studimi të Manyspins, i përqendruar te fitimet potenciale nga Instagram të klubeve në fazën e një të tetave në kompeticionin e këtij viti të Champions League.

Sipas studimit, Juventus renditet në vend të parë në Europë si klubi që fiton më shumë nga Instagram. Manyspins vlerëson se fitimi potencial i shoqërisë bardhezi nga rrjeti social është më shumë se 1 milion sterlina. Klubi italian lë pas Barcelonën dhe Real Madridin, përkatësisht në vendin e dytë dhe të tretë.

Siç shihet në renditje ka një hendek mes katër klubeve të para, me PSG, në vendin e katërt, që fiton më shumë se dyfishi krahasuar me Liverpool në vendin e pestë.

1. Juventus: 1.168.615 paund

2. Barcelona: 1.061.414

3. Real Madrid: 942.494

4. Paris Saint-German: 800.828

5. Liverpool: 399.093

6. Bayern Munich: 267.131

7. Manchester City: 244.235

8. Chelsea: 188.625

9. Atletico Madrid: 186.345

10. Borussia Dortmund: 120.590

11. Sevilla FC: 92.924

12. Porto: 53.285

13. Lazio: 27.809

14. Borussia Monchengladbach: 13.472

15. Atalanta: 12.072

16. RB Leipzig: 11.903

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore2 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook