Lidhu me ne

Sport

Zgjidhet futbollisti më i mire brazilian i të gjitha kohërave

Futbollistët që kanë shkruajtur emrin në futbollin Brazilian, Ronaldo, Pele, Ronaldinho dhe Rivaldo, janë votuar si katër futbollistët më të mirë brazilianë të të gjitha kohërave.

Ka qenë ‘Fenomeni’ ai që mposhti Pelen për të marrë vendin e parë.

Sondazhi me eliminim me 32 lojtarë, i realizuar nga revista e futbollit FourFourTwo, pa një finale të Ronaldos kundër Peles.

Në atë garë, fituesi i Këpucës së Artë të Brazilit në Kupën e Botës 2002, e pa shënuesin më të mirë të të gjitha kohërave në një fitore të ngushtë, 60-40.

Neymar, aktualisht i dyti në listën e golashënuesve më të mirë të Brazilit pas Peles, nuk mundi të hyjë në ‘top 10’. Ai u eliminua në fazën çerekfinale, duke u renditur vetëm në vendin e 11-të.

Lista e plotë e rezultateve të FourFourTwo:

32.Philippe Coutinho

31.Casemiro

30.David Luiz

29.Dunga

28.Denilson

27.Dida

26.Lucio

25.Leonidis

24.Carlos Alberto

23.Gerson

22.Adriano

21.Roberto Firmino

20.Juninho Pernambucano

19.Falcao

18.Ze Roberto

17.Rivellino

16.Gilberto Silva

15.Zico

14.Marcelo

13.Dani Alves

12.Jairzinho

11.Neymar

10.Garrincha

9.Kaka

8.Romario

7.Cafu

6.Socrates

5.Roberto Carlos

4.Rivaldo

3.Ronaldinho

2.Pele

1.Ronaldo.

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook