Lidhu me ne

Sport

“Luis Vuitton” zbulon se Messi dhe Ronaldo nuk janë takuar kurrë për foton

Çoi fansat në delir, "Luis Vuitton" zbulon

Në 24 orët e fundit  po bën xhiron e rrjetit fotoja e përbashkët e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për shtëpinë e famshme të modës “Louis Vuitton”, e cila bindi dy asët e futbollit që të bashkojnë forcat në një fushatë reklamuese për të promovuar produktet e saj.

Fitorja është një gjendje shpirtërore. Një traditë e gjatë e mjeshtërisë së trungut, përmes fotografisë së Annie Leibovitz”, shkruhet në mbishkrimin që shoqëron foton epike.

Megjithatë, ajo që shumica e njerëzve nuk e dinë është se në realitet, dy yjet nuk kanë qenë kurrë në të njëjtën hapësirë ??së bashku për setin fotografik.

Në vend të kësaj, secili person u fotografua vetëm dhe më pas imazhet e tyre u redaktuan së bashku. Ky detaj është zbuluar nga videot në prapaskenë të postuara nga Louis Vuitton në llogarinë e saj zyrtare.

Edhe pse shtëpia e modës i fshiu videot brenda pak minutash, ata “shkatërruan” magjinë e fotos në sytë e mijëra fansave të tyre, ndërkohë disa foto po qarkullojnë në Twitter dhe konfirmojnë se asnjë takim mes dy yjeve nuk u zhvillua.

Futbollistët argjentinas dhe portugez janë fotografuar si pjesë e fushatës duke luajtur shah mbi një valixhe të markës së njohur. Më pas të dy kanë postuar foton në llogaritë e tyre zyrtare në Instagram. Brenda pak orësh fotoja u bë virale. Postimi i Cristiano Ronaldos ka kaluar 29 milionë pëlqime, ndërsa ai i Lionel Messit ka arritur në 24 milionë.

MË TEPËR

Kioske2 orë më herët

Për Belerin e ka fajin Berisha e Meta? Po për Parlamentin me kriminelë kush e ka?

Në një intervisë për News 24, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka përsëritur sërish variantin e shumicës për...

Radar2 orë më herët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin...

Mix2 orë më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore2 orë më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix2 orë më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix2 orë më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix2 orë më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix3 orë më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar13 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar13 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Facebook