Lidhu me ne

Sport

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, Louis Vuitton bashkon dy rivalët në foton historike

Louis Vuitton bashkon dy rivalët në foton historike

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë mësuar të përballen me njëri-tjetrin në një fushë futbolli, por në një reklamë të re të Louis Vuitton, rivalët më të mëdhenj të futbollit modern përballen me një lojë shahu.

Fushata e fundit e markës luksoze franceze, nën moton ‘Fitorja është një çështje e mendjes’, u fotografua nga Annie Leibovitz dhe u publikua sot, një ditë përpara hapjes së Kupës së Botës, FIFA 2022 në Katar të dielën.

Louis Vuitton bashkon dy rivalët në foton historike

Kjo foto pason fushatën e Vuitton 2010 Core Values ??që pati lojtarët legjendar Pele, Maradona dhe Zinedine Zidane duke luajtur futboll tavoline. Messi dhe Ronaldo shfaqen duke parë me vëmendje gurët e shahut të vendosura në kanavacën e shahut.

Lojtarët kanë dominuar futbollin për më shumë se një dekadë.

Midis 2008 dhe 2017, Messi dhe Ronaldo fituan çdo Top të Artë, çmimin që i jepet futbollistit më të mirë në botë, dhe Messi e ka fituar atë dy herë të tjera që atëherë.

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix8 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix8 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix8 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook