Lidhu me ne

Sport

Messi: Fitorja e Botërorit, një çmenduri

U shpall lojtari i vitit nga FIFA, Messi: Fitorja e Botërorit, një

Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit nga FIFA ku kurorëzoi një vit fantastik me fitimin e Botërorit me Argjentinën.  Ky ishte i vetmi trofe që i mungonte në karrierë ku mposhti në finale dy francezët Kylian Mbappe dhe Karim Benzema.

Në lidhje me këtë arritje futbollisti u shpreh shumë i lumtur dhe se ishte mirënjohës për të gjithë shokët e skuadrës me të cilët fitoi Botërorin në Katar.

“Është një kënaqësi e madhe të jem këtu. Unë dhe shokët e mijë fituam fal trajnerit Scaloni dhe pritjeve të Dibu. Mirënjohja ime shkon për të gjithë grupin, ishte me të vërtetë diçka e çmendur për mua, fal Zotit më në fund arrita të fitoj Kupën e Botës. Një falënderim shkon për familjen time, për të gjithë Argjentinën”, u shpreh Messi.

Sulmuesi ishte gjithashtu pjesë e formacionit të vitit nga FIFA ku për herë të 16 në karrierë arrin të futet në 110shen e vitit, po aq sa rivali i tij historik Cristiano Ronaldo.

U shpall lojtari i vitit nga FIFA, Messi: Fitorja e Botërorit, një

MË TEPËR

Mix4 orë më herët

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por...

Radar4 orë më herët

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret Denoncimi i Hasenbelliut: Rama më kërkoi...

Mix5 orë më herët

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”

Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara...

Mix5 orë më herët

Dieta që na ndihmon të forcojmë kockat

Flitet shpesh për osteoporozën, e cila është një sëmundje tinëzare, përgjegjëse për fraktura të cilat në pleqëri mund të jenë...

Mix5 orë më herët

E dehur, Olta puth në buzë Dean dhe shan Luizin

Mbrëmjen e djeshme, pas përfundimit të spektaklit banorët e BBV kërcyen e u kënaqën nën muzikën e DJ PM dhe...

Mix5 orë më herët

5 përfitimet shëndetësore të Agjërimit

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Agjërimi, i cili është një adhurim shumë i...

Mix5 orë më herët

Cilat janë 5 arsyet që nuk po humbisni peshë ?!

Humbja e peshës mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur keni provuar çdo dietë apo truk të të ngrënit...

Mix5 orë më herët

Çfarë është Nevruzi, tradita e lashtë 3 mijë vjeçare, dhe cilat janë 7 ushqimet që duhet të konsumoni?

Alaa Al-Marjani/Reuters Nowruz – No-Ruz ose Farsi për “ditën e re” – është një festë e lashtë që kremton ditën...

Mix5 orë më herët

Bill Gates: Inteligjenca Artificiale, përparimi më i madh i njerëzimit në dekada

Në një postim, Bill Gates iu referua inteligjencës artificiale, duke theksuar se ajo është përparimi më i rëndësishëm teknologjik i njerëzimit në dekada,...

Radar6 orë më herët

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto...

Facebook