Lidhu me ne

Temporal

Mediu: Pesha e PR është e madhe, kemi vota edhe atje ku nuk kemi kandidatë

 

Fushata në Kisha, Fatmir Mediu: Rama po shkatërron çdo gjë - Balkanweb.com  - News24

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, thotë se pesha e votës së republikanëve në koalicion është e madhe. Në një intervistë në studion e lajmeve në MCN TV, Mediu tha se PR ka numër të konsiderueshëm votash edhe në zonat ku nuk përfaqësohet me kandidatë. Në këto kushte, sipas tij, është i domosdoshëm koordinimi në gjirin e koalicionit opozitar.  

PR është pjesë e koalicionit dhe ka kontribut në të gjithë territorin. Edhe ku nuk kemi kandidatë, kemi vota të vlefshme. Në Dibër kemi 2600, në Berat 3 mijë e ca. Është i rëndësishëm koordinimi me partitë e koalicionit. Është sfidë që kërkon angazhim në disa nivele”, tha ai.

Mediu u shpreh i bindur në fitoren e opozitës, kjo për shkak të indinjatës që sipas tij ka te qytetarët për qeverisjen e Ramës.

Nëse PS do të humbasë zgjedhjet? Patjetër që do t’i humbasë. Në të gjitha takimet që kam bërë, kam parë një indinjatë të jashtëzakonshme me qeverisjen. Ne kemi një kryeministër që shan e fyen, krijon konflikt në fushatë sepse nuk ka asgjë për të thënë. Vazhdimësia e politikave të PS është varfërimi i shqiptarëve. Detyra e opozitës është të garantojnë bashkim dhe pjesëmarrje masive në zgjedhje”, tha Mediu.

May be an image of 1 person and text

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook