Lidhu me ne

Aktualitet

Curri: A ju mori OSHEE me qira pronën tuaj në Shkodër? Ja si përgjigjet Jozefina TopalliJozefina Topalli, ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ku u pyet nga analisti Arjan Curri, lidhur me disa akuza, se OSHEE ka marrë me qira një pronë në Shkodër, e cila i përket Topallit dhe familjarëve të saj.

Topalli tha se kontrata nuk ka lidhje me të, por është e bashkëshortes së xhaxhait të burrit të saj…

Pjesë nga biseda:

Arjan Curri: Më thonë që ka prona të Topalli që i kanë marrë me qira agjensitë qeveritare…

Jozefina Topalli: E kanë fjalën për OSHEE? Këtë pyetje më bëjnë gjithmonë në çdo televizion. Është shumë e rëndësishme të bëhet transparencë. Për shkak të trashëgimit të pronës nga gjyshi, ka shumë prona. Një pjesë e tyre që i është dhënë OSHEE. Bashëshortja e xhaxhait të burrit tim. Kjo nuk është kontrata ime, por e saj.
Ështe rasti në fushatë elektorale për të bërë transparencë për paratë e gjithësecilit, paratë e lobingjeve…
Këtë transparencë që po bëj unë për këtë qiranë, t’ja bëjnë secilit. Nuk kam unë qira. Nuk është e imja. Është kontratë e tjetërkujt. Nuk është emri i familjes time. Ka një kontratë e shoqes së xhaxhait të burrit tim. Kontrata është midis zonjës, që i ka vdekur bashkëshorti dhe agjensisë.

Curri: Mbetet për t’u verifikuar.

Jozefina: Verifikojeni unë kam kohë që përgjigjem për këtë.

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook