Lidhu me ne

Radar

“Ramës i erdhi koha për pension” – Gjekmarkaj: Me Bashën kryeministër, më shumë vaksina perëndimore!

Kandidati për deputeti në Lezhë i PD, Agron Gjekmarkaj thotë se Edi Rama tashmë i ka humbur zgjedhjet dhe prej kohësh është duke mbuluar gënjeshtrën me gënjeshtra. Ai thotë se tashmë i ka ardhur koha për pension.
.
Në një postim në Facebook, Gjekmarkaj ndalet tek dy çështjet më kryesore të momentit, vaksinat dhe rindërtimin, për të cilat thotë se do të jenë prioritet i qeverisë së PD sapo të vijë në pushtet. Sipas tij qeveria ka dështuar në menaxhimin e këtyre situatave.

Sipas tij, Rama po sjell në Shqipëri vaksina të pacertifikuara, për më tepër ato po i ble me paratë e shqiptarëve dhe jo me rrogën e tij, siç shkruan Gjekmarkaj.

Ai shprehet se kur PD të vijë në pushtet vaksinat do të jenë perëndimore dhe procesi do të zhvillohet pa asnjë lloj diskriminimi.

Për rindërtimin, Gjekmarkaj shkruan se ka dy vjet dhe shumë familje janë ende nëpër çadra dhe puna ecën me ritëm të ngadaltë. Po ashtu, Gjekmarkaj thekson se “Qeveria e dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit do të hetojë të gjitha abuzimet për të marrë tenderat korruptivë të rindërtimit”

Postimi i Agron Gjekmarkajt

Vaksinat dhe Rindertimi si angazhim i Lulzim Bashes!

Prej kohesh Edi Rama i mbulon genjeshtrat me genjeshtra aq sa ka bërë një mal më të lartë se Everesti ! Tani po thotë duke u çjerrë sa andej ketej se me ardhjen e PD në pushtet do nderpritet vaksinimi dhe rindertimi!

Edi Rama është e kaluara tashmë, ai i ka humbur zgjedhjet por rri me shprese se duke artikuluar marrëzi si kjo ja zvoglon vetes disfaten! Duhet të kujtojmë se vaksinat po i blen me paratë e shqiptarve dhe jo me rrogen e tij ! Po sjell vaksina kineze të paçertifikuara nga EMA, Agjensia Europiane e Barnave dhe është shumë i vonuar dhe i deshtuar në këtë proçes ! Mjafton të kujtojmë propozimet konkrete të Lulzim Bashes që në filim të pandemisë, një pjesë e të cilave u zbatuan keq nga qeveria, thirrjet e tij të vazhdueshme për të porositur vaksinat me kontrata trasparente për të kuptuar qendrimin!

Me ardhjen e Bashes në krye të puneve në Shqiperi do të vinë më shumë vaksina perendimore, proçesi i vaksinimit do të jetë më efikas dhe i plotë !

Strategjia e tij si Kryeminister dhe e Opozites për daljen nga kriza është e qartë! Shkurt e drejt, vaksinimi do të vazhdojë, do të perfundojë me vaksina cilësore për të gjithë pa diskriminim social !

E njëjta histori me rindertimin !

Sot megjithëse po bëhen gati dy vjet nga termeti ka ende shumë familje në çadra! Premtimet e Edi Rames perfunduan në magazinen e genjeshtrave të pafundme!

Ritmi i ngadaltë i ndertimeve ka sjellë shumë vuajtje të banoret e pastrehë! Cilësia e ndertimit po kaq lë per të deshiruar ! Duhet të kujtojmë se shtepitë nuk po i nderton Edi Rama me kursimet e veta por me donacionet dhe kreditë që duhet ti paguajmë një me një të dhëna nga BE dhe institucione të tjera nderkombetare!

Po ashtu në këtë pike Lulzim Basha ka qënë i prerë dhe konkret! Rindertimi do të permbyllet nga qeveria e re si prioritet absolut! Shtëpite me ligj do të jenë pronë e banorëve të cilët mund ti shesin ose ti mbajnë sipas deshires! Po kaq Qeveria e dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit do të hetojë të gjitha abuzimet për të marrë tenderat korruptivë të rindertimit si dhe cilesinë e banesave sepse qytetaret duhet të respektohen në dinjitetin e jetes ! Kjo e Edi Rames është e vetmja qeveri në botë e cila perpiqet të perligje ekzistencen e saj me dy fatkeqësi kur vetë është shnderruar në fatkeqsinë më të madhe kombetare në epoken e pluralizmit!

Gati tre dekada me Edi Ramen, janë shumë ! Boll më! Koha per pension i erdhi!

Ka premtuar që do behet rrobaqepes pasi të ike, duke gjykuar nga shallvaret me të cilat mbulohet. Do dështojë edhe në ate profesion si në qeverisje , si me vaksinat apo rindertimin! Fushata njerëzore e Lulzim Bashes po e vjetron edhe më genjeshtarin kronik, hakerruesin dhe sharësin e perjetshëm!

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook