Lidhu me ne

Radar

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Veliaj: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një mandat të tretë. Ai është shprehur për herë të parë lidhur me këtë vendim gjatë një dialogu me Mentor Kikia dhe gazetarin Blendi Fevziu.

Kikia: Ka një perceptim publik që po përgatiteni të jeni pasuesi i Ramës në PS

Veliaj: Perceptim i gabuar

Kikia: Ju vetë keni punuar për këtë status? E synoni, e mendoni?

Veliaj: Nuk e synoj. Unë, të jemi mirë, pas dy vitesh do rikandidoj për Bashkinë e Tiranës për një mandat të tretë. Kjo është puna që bëj me pasion që kur zgjohem në mëngjes. E di që kam për të marrë vendime të vështira për qytetin, që disa edhe mërziten, por duhet bërë.

Fevziu: A mbeteni ju trashëgimtari nëse humbet Rama dhe a po luani rol për këtë?

Veliaj: Rama jo vetëm që s`humbet në zgjedhje, por do thyejë rekord. Ju më thoni mos fol për objektiva, por hipoteza. Janë bërë 10 sondazhe nga 10 burime të ndryshme që nxjerrin fituse PS

Ndertime-ne-Tirane-e1551832313850 - Tirana Today

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook