Lidhu me ne

Aktualitet

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti.

Kështu u shpreh Dashamir Shehi kreu I LZHK-së kandidat për deputet I opozitës në listat e Tiranës në një intervistë për Dritare. Net. Shehi theksoi se me keto budallalliqet për grusht shteti, Rama po na ngjall Enver Hoxhën.

Kjo është ngatërresa e fundit e Ramës për të harruar punën e Bechetit. E dyta është politizimi ekstrem i një situate e cila është një situatë negociatash për punë parash, e cila mund të zgjidhej fare mirë nëse shteti nuk do të kishte këto nëpunëse që ka sot, të paafta, të pazonja për të mbyllur një negociatë kaq elementare fare. Kjo situatë mund të zgjidhej fare lehtë, por që i ka shërbyer kryeministrit Rama për të sajuar grushtin e shtetit. Na ngjalli Enver Hoxhën me këto budallaqe dhe përralla, sepse i vetmi që mund të bëjë grusht shteti në këtë shtet është Rama, që ka 8 vjet që ka çdo gjë në dorë. Dhe është e fundit fare për të shtrirë influencën turke në Shqipëri. Kur s’kemi spitale na vjen spitali turk, kur nuk kemi ilaçe na vijnë vaksinat turke se nuk i marrim dot në Kinë. Kur s’kemi punëtorë në aeroport na vijnë kontrollorët turq. Në fakt kemi pak filma turq nëpër televizione që të shtojmë edhe ca të tjerë. Por kjo është një linjë e rrezikshme. Me gjakftohtësi dhe përralla disa ditë para zgjedhjeve po e shtyn Shqipërinë në aksin Perëndimor. Por do t’i paguajë pasojat e këtyre veprimeve.”,- shpreh Shehi.
Dashamir Shehi pohoi se më 25 prill Partia Demokratikë në Tiranë pretendon të marrë 20 mandate.

“Unë nuk jam nga ata që thonë për 30-40 mandate. Ne do të shkojmë për 20 mandate, që është një shifër logjike, normale kur përmbysen pushtetet. Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme. Herën tjetër ishim 16 mandate, u shtuan dhe dy në Tiranë. Pretendimi ynë është që të marrim edhe dy mandate si opozitë e gjitha, që të shkojmë 20 mandate, pra më shumë se herën tjetër.”, tha Shehi ndër të tjera

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook