Lidhu me ne

Radar

Dashamir Shehi: Qeveria e Ramës vjedh me ligj!

Dashamir Shehi: Qeveria e Ramës vjedh me ligj!

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi teksa komentoi grabitjen në shtëpinë e ish-zyrtares së shtetit Alda Klosi, thotë se këtu vidhet me ligj, pasi këtë e ka bërë vetë qeveria.

I ftuar në emisionin “Frontline” në News24, Shehi tha se në Parlament votohen ligje që janë në favor të oligarkëve. Ai u shpreh se e shqetëson fakti që të majtët edhe pse e dinë se Rama e ka gabim vazhdojnë ta mbështesin.

Shehi theksoi se sistemi është i korruptuar, nda për ta rrëzuar duhet bashkim i të gjithë progresistëve në Parlament.

“Kjo është punë për policët dhe prokurorët. Unë merrem me logjikën që ka një qytetar normal. Ajo mund të ketë vjedhur 10 shtëpia, nuk mund të merremi me një pastruese. Sistemi është korruptiv dhe ky sistem duhet të thyhet me votimet që po vijnë, duke filluar nga bashkimi i ndjerëve  progresistë në parlament.

Këtu votohen ligje që janë hapur në favor të oligarkëve. Mua më trishton fakti, më trishton fakti që grupi i majtë, ata që mbështesin qeverinë si nuk dolën 3-4 burra që të thoshte ore  këtu ka një dyshim se ka disa të pavërteta, dyshojmë se po vidhet. Ai grup mbron atë shefin e vetë duke e ditur qe shefi e ka gabim dhe po vidhet haptazi.

Qeveria e zotit Rama sot vjedh me ligj. Bëhet një ligj, të gjithë ngrenë dorën në parlament.  SI mund të dënohen ata, kur mund të thonë që i kam bërë me ligj, kam zbatuar ligjet e parlamentit”, tha Shehi.

MË TEPËR

Mix5 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix5 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix5 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix6 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix6 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook