Lidhu me ne

Radar

E pabesueshme, hoxhë Ahmed Kalaja lutet për seksistin Andrew Tate: Zot, ruaje e mbroje

Ahmed Kalaja, një hoxhë i njohur nga Shqipëria, ka bërë një postim të çuditshëm në profilin e tij në Facebook.

I ndjekur nga 282 mijë persona, Kalaja e ka shfrytëzuar faqen e tij të popullarizuar për t’u lutur për Andrew Taten, njeriun më të frikshëm të internetit.

Ai ka shkruar një lutje të shkurtut, natyrisht drejtuar Zotit.

Zot ruaje e mbroje habibin!” – shkroi z. Kalaja, imami i njohur i xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=740680054087586&set=a.289707929184803&type=3

Në fund, z. Kalaja shkroi edhe “amin”, një mbarim që përdoret në fund të lutjeve, në kuptimin “ashtu qoftë”.

Por shumë njerëz, që duket të jenë kryesisht myslimanë, i kanë reaguar në komente, duke i treguar se ai vazhdon të ketë në pronëse kazino e të akuzohet për trafikim të qenieve njerëzore, dy nga gjërat që i ndalon islami, për të cilën flet z. Kalaja.

Megjithatë, postimi i z. Kalajës ka marrë shumë pëlqime. Më saktësisht, deri tani ka marrë mbi 6 mijë e 400 pëlqime, shumica dërrmuese përkrahëse.
Ndryshe ish-kampioni i kikboksit Tate njihet për sulmet e tij kundër grave – qoftë kur thotë se gratë që sulmohen seksualisht duhet të marrin “pak përgjegjësi”, qoftë kur thotë se gratë janë “të dhuruara te burrat dhe që i përkasin burrit” ose kur thekson në videot online që ai del me vajta nga 18 e 19 vjet sepse te to mund të lë gjurmën e tij.

/nacionale.com

MË TEPËR

Mix42 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix48 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime53 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix59 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar1 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook