Lidhu me ne

Radar

Raporti: Ndihmësit e Joe Biden zbulojnë më shumë dokumente të klasifikuara në një tjetër vend

Ndihmësit e presidentit Joe Biden kanë zbuluar më shumë dokumente të klasifikuara në zotërim të tij në një vend tjetër, sipas një raporti nga NBC News.

Raporti nuk thotë se ku dhe kur u zbuluan dokumentet e reja. Dokumentet e sapo zbuluara janë nga një vend i ndarë nga zyra private e lidhur me një institut të Universitetit të Pensilvanisë që Biden kishte në Uashington, DC, ku u zbulua grupi i parë i dokumenteve të klasifikuara.

Biden pretendoi të martën se ishte ‘i habitur’ që dokumentet e klasifikuara iu gjetën në zotërim, duke përsëritur se ai nuk kishte njohuri për përmbajtjen e tyre.

“Unë u informova për këtë zbulim dhe u befasova kur mësova se ka ndonjë regjistrim qeveritar që u dërgua atje në atë zyrë.” – tha Biden, duke reaguar për herë të parë ndaj lajmit gjatë një konference për shtyp në kryeqytetin e Meksikës, shkruan Breitbart.

“Unë nuk e di se çfarë ka në dokumente.” – vazhdoi ai.

“Avokatët e mi nuk më kanë sugjeruar që të mos pyes se çfarë dokumentesh ishin.”

Biden zbuloi gjithashtu të martën se kishte ‘kuti’ me dokumente që u dorëzuan në arkiva.

Shtëpia e Bardhë ka penguar çdo informacion shtesë në lidhje me dokumentet që u zbuluan për herë të parë vetëm disa ditë përpara zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022.

Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Karine Jean-Pierre, kundërshtoi të konfirmonte nëse ndihmësit e Biden po kontrollonin pronat e tjera të tij për të parë nëse ato përmbanin dokumente të klasifikuara.

MË TEPËR

Mix6 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime10 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix17 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar19 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar22 minuta më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix29 minuta më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport22 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix22 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport22 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Mix22 orë më herët

OnePlus 11 pa sekrete: dizajni zbulohet në video teaser, lancimi është i afërt!

OnePlus 11 i ri u lançua në Kinë në fillim të janarit, por publikimi i tij ndërkombëtar nuk pritet para...

Facebook