Lidhu me ne

Radar

Këta do të jenë 140 deputetët e rinj të dalë nga zgjedhjet e 25 prillit


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar tashmë listën finale të 140 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë.

140 emrat e rinj, mes tyre figura të njohura por edhe shumë të rinj, do të ulen në karriget e Kuvendit në shtator të këtij viti, në nisje të sesionit të ri parlamentar dhe do të japin votën e tyre për krijimin e qeverisë së re.

Emrat tashmë janë zyrtarizuar dhe nga dje, ndryshimet janë të pakta. Janë vetëm tri deputetë që kanë thyer listën duke hyrë në Kuvend.

Fatmir Xhafaj, Luçiano Boçi dhe Ornaldo Rakipi ia dolën me votë personale të hyjnë në Parlament.

Partia Socialiste do të ketë në Kuvend 74 deputetë, Partia Demokratike 59, LSI 4 dhe PSD-ja e Tom Doshi, 3 deputetë. Ndërkohë që Partia Socialiste do të ketë mungesa në parlamentin e ri.

Të vjetrit Spartak Braho, Mimi Kodheli e Pandeli Majko, ngelen jashtë Kuvendit. E prekur është edhe PD. Tri ish-deputetë në Shkodër, Nard Ndoka, Izmira Ulqinaku dhe Bardh Spahia ngelen jashtë parlamentit.

EMRAT E 140 deputetëve të rinj janë:

Qarku Berat

PS 5 mandate
Hatixhe Konomi
Bardhyl Kollçaku
Fadil Nasufi
Nasip Naço
Blendi Klosi

PD 2 mandate

Tomor Alizoti
Kasëm Mahmutaj

Qarku Dibër

PD 3 mandate

Xhelal Mziu
Kreshnik çollaku
Dhurata Tyli(çupi)

PS 2 mandate

Lavdrim Krrashi
Aurora Mara
Qarku Durrës

PS 8 mandate

Milva Ekonomi
Alban Xhelili
Jurgis Çyrbja
Klodiana Spahiu
Ilir Ndraxhi
Rrahman Rraja
Lefter Koka
Edi Rama ose Ana Dhamo

PD 6 mandate

Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinant Xhaferaj
Andia Ulliri
Qarku Elbasan

PS 8 mandate

Evis Kushi
Klevis Xhoxhi
Besion Ajazi
Dasantila Tahiraj
Saimir Hasalla
Florenc Spaho
Luan Duzha
Taulant Balla

PD 6 mandate

Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gështenja
Dashnor Sula
Zheni Gjergji
Luçiano Boçi
Qarku Fier

PS 9 mandate

Erion Braçe
Petro Koçi
Lindita Buxheli
Baftjar Zeqaj
Antoneta Dhima
Bujar Çela
Ismet Beqiraj
Tatiana Piro
Gramoz Ruçi hyn në Kuvend në vend të Bashkim Finos i cili nuk jeton më

LSI 1 mandat

Monika Kryemadhi ose Kejdi Mehmetaj

PD 6 mandate

Enkelejd Alibeaj
Eralda Bano(Tase)
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nustret Avdulla
Ilda Dhori

Qarku Gjirokastër

PS 3 mandate

Mirela Kumbaro
Laert Duraj
Bledar Çuçi

PD 1 mandat

Tritan Shehu

Qarku Kukës

PS 1 mandat
Gerta Duraku

PD 2 mandate

Flamur Hoxha
Isuf Çelaj

Qarku Lezhë

PS 3 mandate
Lindita Nikolla
Eduard Ndreca
Shpresa Marnoj

PD 4 mandate

Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli

Qarku Shkodër

PD 5 mandate
Helidon Bushati
Emilja Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Bardeli
Zef Hila

PS 3 mandate

Edona Bilali
Paulin Sterkaj
Benet Beci

PSD 2 mandate

Gledis Çeliku
Meri Markiçi

LSI 1 mandat

Agron Çela

Qarku Vlorë

PS 8 mandate

Pranvera Resulaj
Anduel Tahiraj
Vullnet Sinaj
Anila Denaj
Niko Kuri
Ilir Metaj
Damian Gjiknuri
Edi Rama ose Teuta Ramaj

PD 4 mandate

Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fation Veizaj
Arbi Agalliu

Qarku Tiranë

PD 15 mandate

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Alfred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpëtim Idrizi
Belind Këlliçi
Vangjel Dule
Mesila Doda
Dashamir Shehi
Flamur Noka
Orjola Pampuri
PS 18 mandate
Luljeta Bozo
Najada Çomo
Ogerta Manastirliu
Arben Ahmetaj
Ulsi Manja
Etilda Gjonaj
Arben Pëllumbi
Elisa Spiropali
Belinda Balluku
Toni Gogu
Etjen Xhafaj
Ermonela Valikaj
Xhemal Qefalia
Klotilda Bushka
Alqi Bllako
Eduard Shalsi
Fatmir Xhafaj
Ornaldo Rakipi
PSD 1 mandat
Gertjan Deda

LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi / Klajda Gjosha

Erisa Xhixho

Qarku Korçë

PS-6 mandate
Enslemvera Zake
Blerina Gjylameti
Ilirian Pendavinji
Ilir Topi
Olta Xhaçka
Niko Peleshi

PD-5 mandate

Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledjon Nallbati
Seladin Jakupllari.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil3 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar3 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar3 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime3 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike3 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport3 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar4 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Kryesore4 orë më herët

Kë po paguajmë 100 milionë euro? – Nga Klodian Tomorri

Nga Klodian Tomorri – Njerëzit dëgjojnë që sektori publik është zgjeruar me 20 mijë vetë vitet e fundit dhe ndoshta...

Stil4 orë më herët

Cilat janë shenjat e horoskopit që urrehen me njëra-tjetrën

Dashi me AkrepinDashi i urren ata që nuk janë të thjeshtë, spontan dhe të drejtpërdrejtë, siç janë njerëzit e shenjës...

Radar11 orë më herët

Teksa të gjithë flasin për ndarjen e tij nga Oriola Marashi, Eros Grezda me dy fjalë i tha të gjitha

Oriola Marashi dhe Eros Grezda ishin një nga çiftet më të komentuar të show biz-it derisa në media u përfol...

Facebook