Lidhu me ne

Aktualitet

Kandidate për kryetare bashkie? Ori Nebijaj: Në çdo lloj sfide e di që ja dal

Kandidate për kryetare bashkie? Ori Nebijaj: Në çdo lloj sfide

Moderatorja Ori Nebijaj kandidoi nën siglën e PD-së në zgjedhjet e 25 prillit, por nuk arriti që të merrte dot mandatin e deputetit edhe pse mori 5599 vota preferenciale, shumë më tepër se disa prej kandidatëve në listën fituese të Qarkut Tiranë.

E pyetur për votat e shumta që mori, Nebijaj është shprehur se duke qenë në terren çdo ditë, nuk ishte e lehtë ta perceptonte në mënyrë të mirëfilltë se cila do të ishte vota që ajo do merrte. Ajo tha se votat që mori dhanë një mesazh të fortë për të gjithë politikën.

“Ka një numër votash që është frymë dhe pëlqim që ti nuk e kupton dhe nuk ta prek dot njeri. Ka një votë qytetari që nuk preket, e kjo është edhe vota që erdhi te kandidatura ime, e cila u perceptua si një frymë e re. Rreth 6 mijë vota janë shumë kur je një individ i vetëm e nuk ke një strukturë të mirëfilltë, apo dikë që të mbështet financiarisht. Mendoj se votat që mora dhanë një mesazh të fortë për të gjithë politikën”, tha Ori jnë emisionin “Breaking”.

E pyetur nëse mendon që të kandidojë për kryetare bashkie në Tiranë, Nebijaj u shpreh se është shumë shpejt, por u zotua se në çdo lloj sfide ja del.

“Është shumë shpejt ta mendoj. Akoma nuk kam mbyllur këtë proces. Tirana është bashkia më ë fortë dhe më e madhe, e besoj se Partia Demokratike ka emra të tjerë më me eksperiencë. Jo se nuk e konsideroj veten për të qenë tani, pasi në çdo lloj sfide e di që ja dal. Tani i kam bërë me veten time disa konfirmime në punë. Jam e aftë t’i dal për zot çdo zotimi, por mendoj se është shumë shpejt dhe nuk është as momenti që të mendojmë për zgjedhjet e ardhshme”, tha Nebijaj.

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet2 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport2 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar6 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook