Lidhu me ne

Kryesore

“Pas shkarkimit të Metës, radhën e ka ai që është në listë te libri Kurban i Edi Ramës”


Analisti i njohur Artur Zheji ka folur për shkarkimin me 104 vota pro nga Kuvendi, të presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Ai tha në “Opinion” se Meta korri atë që mbolli, dhe se me këtë proces ka marrë fund marrëdhënie mes tij dhe Ramës.

Se kush e ka radhën tani pas Kreut të Shtetit, Zheji tha se duhet parë te libri Kurban i Edi Ramës, pasi sipas tij, kush është damkosur në atë libër, ai e ka radhën.

Zheji: Kjo gje që ndodhi tanni mbyll gjithë odisenë e konflikteve Rama-Meta. Në fund Meta mori atë që meritoi, korri atë që mbolli. U mbyll historia e tyre tani, nuk ka dhe urrejtje dhe dashuri, ka vetëm urrejtje tani. Dhe shikoni, unë bëj thirrje që të shiten sa më shumë kopje të librit Kurban të Ramës, se kush është damkosur aty ai e ka radhën.

Fevziu: E ka radhën ai që është në listën e Kurbanit?

Zheji: Po po. Kush është në listë te librin ai e ka radhën, ai do bëhet.

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike48 minuta më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet58 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport1 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil4 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook