Lidhu me ne

Kryesore

Sali Berisha voton për kryetarin e ri, flet për rikthimin në krye të PD: Jam konsistent në deklaratat e mia

Sali Berisha voton  për kryetarin e ri, flet për rikthimin në

Ish kryeministri dhe ish kryetari i PD-së, Sali Berisha ka votuar për kryetarin e ri të PD.

I pyetur për mundësinë e rikthimit të tij në krye të Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se është konsistent në deklaratat e tij. “Jam konsistent në deklaratat e mia”, tha ish kreu i PD.

Ndërkohë, pas votimit Berisha bëri thirrje për pjesëmarrje në procesin e votimit.  

“Të marrim pjesë sa më në këtë proces votimi. Po zhvillohet një proces që duhet të ushtrohet.

Besoj se pasi kam shprehur qëndrimin tim për parakohësinë e saj, kjo nuk do të nxjerrë të ndarë, por do ta nxjerrë të bashkuar garën, kandidatët i kanë shprehur pikëpamjet e tyre. Që është krejtësisht normale, por kandidatët janë zotuar që do të vazhdojnë pavarësisht nga rezultati përpjekjet e tyre për PD dhe për vendin”, tha Berisha.   

Tri ditë më parë në një intervistë në Syri.tv, Berisha nuk e përjashtoi mundësinë e rikthimit për drejtimin e PD, që pasi dha dorëheqjen në 2013-ën kur PD humbi zgjedhjet.

Berisha tha se realitetit i ri politik i krijuar në vend, e ka detyruar atë të ndryshojë qëndrim në lidhje me angazhimin e tij politik.

Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never. E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor prapë, pasi sot kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia. Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më”, tha Berisha.

Në këto zgjedhje, kandidojnë Lulzim Basha për një mandat të tretë në krye të PD, Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj dhe Edith Harxhi.

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook