Lidhu me ne

Kioske

Nëse Eriksen do të luante në Shqipëri…..

Nga Lutfi Dervishi

May be an image of 1 person and text that says "ERBALLE"

Nëse Eriksen do të luante në Shqipëri…..media do të raportonte me intensitet ngjarjen edhe sot që kanë kaluar 3 ditë nga drama e së shtunës!

1. Intervista nga spitali me mjekë, infermier, sanitar, portier, shofere, kalimtare…!

2. Intervista me lojtarët që luajtën, stafin, gjyqtarët, tifozët!

3. Intervista me familjarë dhe të njohur! (Këtu përfshihet gjithkush pa harruar mësuen e klasës së parë)! Me theks të veçantë tema: si e kanë përjetuar lajmin prindërit dhe fëmijët!

4. Intervista me të gjithë trajnerët që ka luajtur Eriksen!

5. Postimet e fundit të Eriksen në rrjetet sociale!

6. Veprimet e bashkëshortes dhe të afërmëve! Kur shkoi për herë të parë në spital. Sa ndenji? Çfarë kishte veshur? Kur ka postuar për herë të fundit?

7. Kritika për krijimin e “murit” murit mbrojtës sepse interesi publik kërkon transparencë dhe media është për të raportuar se çfarë ndodh!

8. Botimi i kartelës mjekësore pasuar me komente nga mjekë specialistë!

Denmark's Christian Eriksen collapses on pitch, players in tears, match on  hold

Vazhdo leximin

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil6 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal21 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil22 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook