Lidhu me ne

Sport

Kampion bote në ”WBC & WBO Youth Champion”, boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj rikthehet në ring

Boksieri nga Shqipëria Jurgen Uldedaj, i cili është shpallur kampion bote në kategorinë ”WBC & WBO Youth Champion”, rikthehet në ring pas një mungese të gjatë përshkak të pandemisë. 23-vjeçari do të luftojë për të mbrojtur titullin “WBC Youth Champion“, kundër boksierit nga Ukrahina, Dymitr Serguta. Jurgen Uldedaj edhe pse është pjesë e klubit Gjerman “SES Boxing”, lufton për ngjyrat e flamurit tonë kombëtar në ring dhe është shqiptari i vetëm që mban dy tituj botëror në dy federatat më të rëndësishme të boksit profesionist WBO dhe WBC.

Kampion bote në ”WBC & WBO Youth Champion”, boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj rikthehet në ring

Postimi i plotë

Pas një ndërpreje nga Pandemia, këtë të shtunë më 17 korrik, Jurgen Uldedaj (13-0-0), kampjoni aktual botëror i dyfisht në “WBO Youth” dhe “WBC Youth” deri 24-vjeç, në peshën Cruiserweight do të mbrojë titullin “WBC Youth Champion“, kundër boksierit nga Ukrahina, Dymitr Serguta (7-1-0). Kundërshtari i tij nga Kievi është një kundërshtar shumë serioz me shtatë nokaute në shtatë luftimet e tij fitimtare.

Jurgen Uldedaj edhe pse është pjesë e klubit Gjerman “SES Boxing” ai lufton për ngjyrat e flamurit tonë kombëtar në ring dhe është shqiptari i vetëm që mban dy tituj botëror në dy federatat më të rëndësishme të boksit profesionist WBO dhe WBC.

12-0-0 #teamuldedaj #SESBoxing... - Jurgen Uldedaj Boxer | Facebook

Me promotor Ulf Steinforth dhe nën drejtimin e trajnerit të tij, Dirk Dzemski ai është sot në majat e ringut botëror, duke u rankuar në top 15 më të mirëve në botë për peshën Cruiser, aktualisht i listuar i 11 në WBO dhe i 13 në WBC.

Jurgen Uldedaj | SHKODRA SPORT

Sipas axhendes sot ishte konferenca e shtypit, ndërsa trajnimi publik do jetë më date 14 korrik ora 17:00 dhe peshimet zyrtare, më datë 16 Korrik ora 15:00, në City Care, Magdenburg. Ky event organizohet nga klubi i tij Gjerman “SES Boxing” dhe zhvillohet në skenën lundruese të liqenit të Magdenburg.

+++ Transmetim televiziv: nga MDR – “SPORT im Osten – drejtpërdrejt” ne oren 22:35 +++. Per transmetime nga tv shqiptare do ju njoftojme në vazhdim. Ju Faleminderit.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgjokeuldedaj%2Fposts%2F4140639015971845&show_text=true&width=500

Vazhdo leximin

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook