Lidhu me ne

Aktualitet

Kokëdhima: Janë 200 kontrata dhe rreth 2 mld dollarë që u vidhen shqiptarëve me koncesione dhe PPP

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, duke iu referuar raportit për pagesën e koncesioneve dhe të PPP-ve në raport me GDP-në, deklaroi se qenia e Shqipëria në vend të parë në Europë është një fakt tjetër që shqiptarët nuk janë të varfër, por të vjedhur. Ai deklaroi se janë 200 kontrata që nuk zhbëhen dot dhe rreth dy miliardë dollarë, gjaku dhe mundi i shqiptarëve, që ndahen mes zyrtarëve të korruptuar dhe një grushti oligarkësh.

Reagimi

Një fakt tjetër që shqiptarët nuk janë të varfër, por të vjedhur. Jemi në vendin e parë në Europë për pagesat që u bëhen koncesioneve dhe PPP-ve në raport me GDP-në. Kemi 20 vite që paguajmë për klientët e qeverive dhe do të vazhdojmë t’i shlyejmë edhe 20 të tjera. Janë 200 kontrata që nuk zhbëhen dot dhe rreth dy miliardë dollarë, gjaku dhe mundi i shqiptarëve, që ndahen mes zyrtarëve të korruptuar dhe një grushti oligarkësh.

Ky është njëri nga shkaqet pse shqiptarët varfërohen përditë e më shumë dhe e kërkojnë shpëtimin te largimi nga vendi.

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook