Lidhu me ne

Sport

Këndoi Bella Ciao, ultrasit e Lazios sulmojnë Hysajn: Parazit!

Këndoi Bella Ciao, ultrasit e Lazios sulmojnë Hysajn: Parazit!

Futbollisti shqiptar Elseid Hysaj bëri xhiron e mediave italiane së fundmi, pasi këndoi këngën Bella Ciao në prezantimin me ekipin e ri të Lazios. Si çdo lojtar i ri në një ekip, edhe Hysaj respektoi ritin duke kënduar një këngë para shokëve të tij të skuadrës. Ajo që ai zgjodhi ishte Bella Ciao. Ajo që duhet të ishte një festë për ekipin, prodhoi një zemërim të madh duke u kthyer në një zhurmë të madhe mediatike.

Video që u shpërnda në rrjetet sociale, shkaktoi komente të rënda. Shumë nga Ultrasit e Lazios e bënë lojtarin “fajtor” për mosrespektimin e besimit të ekstremit të djathtë. Kishte edhe nga ata që kërkuan transferimin e tij të menjëhershëm.

Këndoi Bella Ciao, ultrasit e Lazios sulmojnë Hysajn: Parazit!

Ultrasit e Lazios reaguan ashpër, të cilët arritën aq larg sa të ekspozonin një banderolë të turpshme në rrugët e qytetit: “Hysaj është një parazit, Lazio është fashist”.

Nga ana e tij, sportisti shqiptar shpjegoi se zgjedhja e tij lidhet mbi të gjitha me pasionin për seritë televizive, pa ndonjë referencë politike.

Kishte gjithashtu mesazhe mbështetje për Hysaj nga tifozët e tjerë të Lazios në rrjetet sociale, të cilët kërkuan të linin politikën jashtë futbollit. Hysaj së bashku me shokët e ekipit, i hoqi të gjitha videot nga rrjetet sociale.

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil6 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske6 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar6 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal21 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil22 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook