Lidhu me ne

Radar

Nikoll Lesi i bën “fresk” Ramës / Opozita është çmendur

Gazetari Nikoll Lesi, i cili dikur mbështeste opozitën dhe presidentin Ilir Meta, së fundi duket se ka filluar ta “dredhë”, duke i bërë jo pak lajka kryeministrit Edi Rama.

Së fundi në një video-editorial të publikuar në gazetën e tij, Nikoll Lesi i është rikthyer çështjes së djegies së mandative nga opozita në vitin 2019, të cilën e cilëson si “çmenduri”.

Opozita ishte çmendur në llogaritë e saj, kur mendoi se me djegien e mandateve Edi Rama do të rrëzohej dhe se nuk do ta lejonin ndërkombëtarët. Por ndërkombëtarët donin stabiltetet në Tiranë, dhe jo sherre”, -thuhet në editorialin e gazetës së Nikoll Lesit.

Më tej, i thuren “lavde” kryeministrit Edi Rama, ndërsa thuhet se “Ky mandat ishte një mandate lufte për qeverinë e Edi Ramës. Në fillim tërmeti dhe më pas pandemia. Opozita fërkonte duart, duke menduar se Rama do binte. Por jo. Edi Rama bëri të pamundurën dhe ia doli të dilte në majë të punëve.

Gjithashtu gazeta e Nikoll Lesit e bën Edi Ramën, “heroin” që solli vaksinat në Shqipëri, dhe “shpëtoi” shqiptarët nga virusi.

Edi Rama ia doli në luftën kundër covid-19. Mori vaksina shkoi edhe deri në fund të botës, i hipi dhe vetë avionit e shkoi të merrte vaksina”-thuhet ndër të tjera në editorial.

Por, gjithashtu nuk është lënë mënjeanë as mandati i tretë i Ramës, ndërsa parashikohet që edhe pse do ketë sherre pas shtatorit në Kuvend me opozitën, në editorialin e gazetës së Nikoll Lesit thuhet se “Kush e njeh Edi Ramën, e di që ai nuk tërhiqet kollaj”.

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook