Lidhu me ne

Stil

“Më pëlqen Edi Rama…”- Nga largimi nga “Portokalli”, politikani më sharmant dhe futbollisti më simpatik, rrëfehet Lei Kraja: Ja mashkulli i zemrësModeratorja e njohur Lei Kraja ka vendosur që të tregohet “hermetike” përsa i përket jetës personale.

Prezantuesja sportive do zbulojë mashkullin që do i rrëmbejë zemrën vetëm kur të shkojë altar.

Gjatë një interviste në “Pushime on Top”, Lei Kraja u shpreh se është shumë romantike dhe nëse partneri nuk do i sillte kafen në shtrat do preferonte të qëndronte vetëm.

E pyetur nëse aktualisht është në një lidhje, ajo u përgjigj: “Flirt kemi, por … publicitet. Jam romantike, e pres kafen në shtrat, dua të përkëdhelem. Nëse jo, më mirë vetëm. Kush tha që jam vetëm?! Jetën private e kam thënë nuk e zbuloj, por kur të martohem do ta tregoj.”

“Në këtë moment që flasim zgjohesh nga krevati dhe të përkëdhelin?”- ishte pyetja që iu drejtua.

“Mund ta kem kafen (qesh)”- shtoi moderatorja.

Lei Kraja tregoi se gjatë pushimeve në Palasë e shoqëronte vëllai i saj, Bekimi, të cilin vendosi ta prezantonte për herë të parë me publikun.

“Në Palasë kam ardhur me vëllain tim. Jemi katër fëmijë, ky është vëllai im i preferuar, quhet Bekimi por nuk flet shqip,”- u shpreh ajo.

“A është single Lei Kraja?”- e pyeti moderatori, vëllain e saj.

“Mendoj se është”, u përgjigj ai.

Ndërsa tregoi edhe karakteristikat e së motrës: “Ajo merr gjithmonë atë që do. Është pak emotive. Nuk është se qan shumë. Më pëlqen shumë Shqipëria, dhe plani është të martohem me vajzë shqiptare.”

“Është single, kështu që vajza …”, shtoi Lei Kraja.

Prezantuesja sportive tha se, sipas saj, politikani më sharmant është kryeministri Edi Rama dhe do të pëlqente ta intervistonte.

Ndërsa u shpreh se futbollisti më simpatik është Marash Kumbulla, por që nuk do dilte në takim me të, pasi është më i vogël në moshë.

“Edi Rama është politikani që do të doja të dëshiroja ta intervistoja, pasi është gaforre. Më pëlqen, është nice. Më pëlqen si vishet, nuk e votova por më pëlqen. Votën e mbaj të fshehtë. Më simpatiku nga futbollistët është Kumbulla, duke qenë se është shkodran dhe do bëhet një super yll.

Më pëlqen më shumë kumbulla. Nga ana e pamjes është mirë. Në date s’do pranoja sepse është më i vogël se unë dhe nuk do dilja me një mashkull më të ri se vetja, kurrë se kam bërë. Asnjëherë, s’më ka rastisur, por më pëlqejnë meshkujt më të pjekur”, tha ajo.

Lei Kraja foli edhe arsyen përse hoqi dorë nga programi i humorit “Portokalli”.

Moderatorja tha se ishte impenjative dhe gjatë punës aty kuptoi që aktrimi nuk ishte për të.

Ajo u shpreh se do dëshironte të ishte prezantuese e programit, por gjatë audicioneve u zgjodh kolegia e saj, Fjoralba Ponari, që sipas Lei Krajës ishte një “zgjedhje e duhur dhe e goditur”, si edhe nuk është mërzitur aspak që nuk e fitoi vetë.

Ndërsa theksoi se nëse i ofrohet si mundësi do të dëshironte të prezantonte spektalin e humorit krah Salsano Rrapit dhe Fjoralba Ponarit.

“E mendoja më pak impenjative, u shkëputa pak pasi ishte eksperiencë e bukur, por jo e duhura për mua. Do ishte më ndryshe nëse do isha në krye, prezantuese, sesa aktore. Nuk ishte aktrimi për mua, është ndryshe kur je e ftuar për një skeç, që ta bëjnë shumë të thjeshtë. Nuk e gjeta shumë veten?

Do kisha më shumë dëshirë të isha prezantuese e programit, e kush nuk do të donte ta prezantonte një program të tillë? Audicionet erdhën, por u zgjodh Fjoralba që ka qenë zgjedhje shumë e duhur, shumë e goditur. Nuk u mërzita që nuk u përzgjodha, jam me idenë që çfarë më takon, më takon. U shkëputa, jo se nuk e bëja dot por nuk ishte për mua. Nëse do kisha rol tjetër do të kthehesha në Portokalli, por jo në atë rol.

Nëse më ofrohet si mundësi do ta konsideroja prezantimin me Salsanon dhe Fjoralbën. Por nuk varet nga unë”, përfundoi Lei Kraja.

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook