Lidhu me ne

Aktualitet

Shkarkohet drejtori i Albpetrol, dyshohej si sponsor i Petro Koçit


Flamur Mato (majtas), Petro Koçi (djathtas)

Drejtori i Albpetrol Flamur Mato është shkarkuar nga detyra.

Mato i cili ishte emëruar në këtë pozicion vetëm 4 muaj më parë pasi zëvendësoi në detyrë ish-drejtorin Baftjar Zeqo që kandidoi në zgjedhjet 25 prill.

Nuk dihen arsyet e dorëheqjes së Matos por duket se largimi i tij të ketë lidhje me një përplasje mes socialistëve në Fier.

Mato dyshohej si financuesi i Petro Koçit me këtë fundit që u emërua në të njëjtën kohë në Fier si drejtues politik.

Petro Koçi i cili u zgjodh deputet në zgjedhjet e 25 prillit, para disa ditësh bëri një deklaratë në media se “krimi po merr tenderat në Fier” por duke mos përmendur se nga cilat institucione.

Sipas CNA, në Fier përflitet nën zë se drejtori i Albpetrolit Flamur Mato është intimiduar dhe ofenduar disa javë me parë nga njerëz të një personazhi problematik në Fier.

Dyshohet se pas debateve me njerëzit personazhit problematik, drejtori Mato ka ndryshuar fituesin e një tenderi në Albpetrol.

Ish-drejtori Zeqaj i cili ka qenë kryetar Bashkie i këtij qyteti përpara Armando Subashit ka paguar për vite me radhë Petro Koçin si këshilltar në Bashki, në vitet 2003-2012.

Ish-drejtori Baftjar Zeqaj

Zeqaj, siç raporton CNA ka financuar një medie e cila së fundmi ka popmuar deklaratat e Koçit për tenderat e dhënë duke raportuar madje se edhe SPAK ka shkuar në Bashkinë e Fierit për të parë tenderat.

Duket se të tre së bashku me financat e kompanisë Albetrol, të dy drejtorët kanë mbështetur Petro Koçin duke realizuar një përplasje mes socialistëve.

Kjo përplasje është kamufluar më pas nga Petro Koçi duke shfryrë deklaratën e tij se mafia po merr tendera në Fier. Kjo pasi ai pas daljes nga zyrat e SPAK tha se mafia në bashkëpunim me LSI-në në Fier po merrnin tenderat. Por në Fier LSI nuk posedon asnjë pushtet dhe të gjitha pushtetet janë në duart e socialistëve.

Deri më tani nuk dihen arsyet e largimit të Matos nëse kanë apo jo lidhje me këtë përplasje në Fier.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil17 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar17 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil17 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil17 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil17 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore17 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook