Lidhu me ne

Kryesore

Urrejtja për Berishën nuk mund të përligjë diktaturën e Ramës

Nga Elona Caslli

Sali Berisha | Balkan Insight

Kundrejt përjashtimit të Berishës nga parlamenti ka reagime të ndryshme. Ka një kategori njerëzish që e urrejnë Berishën. Në rregull. Do të kaloj unë nga ana e tyre dhe do të them- Berisha është i urryeshëm dhe nuk duhet të hyjë në parlament. Ambasadorja amerikane ka të drejtë që kërkon përjashtimin e tij.

E mbyllëm kapitullin e Berishës që ka tetë vite në opozitë.

Tani kalojmë pak tek kapitulli i “Reformës në Drejtësi”. Qeveria ka injoruar vendimin e Gjykatës Kushtetuese mbi çështjen e Teatrit Kombëtar.
Nga ambasadorja amerikane nuk kemi asnjë reagim.
Këtë si e zgjidhim ne?!

Mos vallë do kënaqëmi me hipotezën se Berisha nuk do të jetë në parlament në shtator dhe do themi:” Në djall vaftë Gjykata Kushtetuese pasi ia vlen ta bësh kurban për largimin e Berishës” ?!

Hajde kënaqemi, por nuk më duket logjikë e shëndetshme kjo.
Nuk më duket e shëndetshme se kur kryeministri i një vendi injoron vendimet e institucioneve të drejtësisë, ne qytetarët kur na dhunohet e drejta, ku do të drejtohemi?!

Me injorimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese 48 orë më parë, u instalua zyrtarisht diktatura në vend me vulë dhe me firmë.

Post Scriptum- Urrejtja ndaj Berishës nuk mund të shërbejë për të përligjur diktaturën e Ramës.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil15 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil15 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore15 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook