Lidhu me ne

Sport

Do të fitojë më pak se tek Juventus, sa do të jetë paga e Cristiano Ronaldos tek Manchester United

Do të fitojë më pak se tek Juventus, sa do të jetë paga

Cristiano Ronaldo do të fitojë më pak me ekipin  e Manchester United se sa fitonte tek Juventusi.

Sipas “Daily Mail”, sulmuesi portugez do të marrë 20 milionë paund në sezon,  që në euro i bie 23.34 milionë euro neto në sezon.

Te Juventusi CR7 përfitonte 31 milionë euro në sezon.

Kthimi i Ronaldos tek “Djajtë e Kuq” është konsideruar si një zgjedhje e befasishme e portugezit, i cili fillimisht u duk shumë pranë një transferimi te City, por më pas gjithçka ndryshoi brenda pak orësh.

Me teper

Stil56 minuta më herët

Dua Lipa uron në shqip 109-vjetorin e Pavarësisë

Dua Lipa ka bërë krenar çdo shqiptar jo vetëm për sukseset që ka arritur në muzikë por edhe për faktin...

Radar59 minuta më herët

Mutacioni i ri Omicron, Alimehmeti: Nuk ka vend për panik

Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti thotë se deri më tani nuk ka asnjë arsye që qytetarët shqiptarë të përfshihen...

Radar1 orë më herët

Deputeti socialist Bujar Çela uron Ditën e Pavarësisë me foton e diktatorit Hoxha

Në 109-vjetorin e Ditës së Pavarësisë, politika shqiptare ka zgjedhur mesazhe të ndryshme për uruar kombin shqiptar, përpos vizitave dhe...

Stil1 orë më herët

Shtatzënë dhe në depresion, kur keni nevojë për trajtim!

Nënat meritojnë më të mirën – duke përfshirë shëndetin më të mirë mendor. Depresioni gjatë dhe pas shtatzënisë është i...

Stil18 orë më herët

Shkenca vërteton ekzistencën e Zotit për herë të parë. Një libër i përfshirë nga 20 filozofë dhe shkencëtarë

Nga Ervin Qylafaku Shkenca vërteton ekzistencën e Zotit për herë të parë. Një libër i përfshirë nga 20 filozofë dhe...

Radar19 orë më herët

Shoqata Mjekësore e Afrikës së Jugut: Omicron shkakton ‘sëmundje të lehtë’, s’e kuptojmë pse bëhet kaq shumë zhurmë

Varianti i ri ‘Omicron’ i Covid-19 çon në sëmundje të lehtë, pa simptoma të theksuara, tha Angelique Coetzee, kryetarja e...

Radar19 orë më herët

Kompanitë farmaceutike zbulojnë planet kundër ‘Omicron’: Vaksina të reja ose dyfishimin e dozës

Një numër kompanish të mëdha farmaceutike kanë shpallur strategji për të trajtuar llojin e sapoidentifikuar Covid-19, të quajtur Omicron, duke...

Stil19 orë më herët

Të bëhesh miliarder nga gabimet gramatikore, mësoni historinë e themeluesve të Grammarly

Mësuesit tuaj ndoshta ju kanë thënë se gramatika është e rëndësishme, por a ua përmendën se mund t’ju bëjë miliarder?...

Stil19 orë më herët

OPPO do të lançojë së shpejti Find X4 Pro. Zbuloni specifikimet që u shfaqën në online

Gjigandi kinez OPPO po përgatit serinë e re Find X, e cila do të debutojë në treg në mars 2022....

Stil19 orë më herët

Fjalori Collins: NFT është fjala e vitit 2021

Është shkurtesa për Non Fungible Token dhe përfaqëson, për Collins Dictionary, një perspektivë të revolucionit dixhital që kërkon të sfidojë dhe evoluojë...

Facebook