Lidhu me ne

Kryesore

Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do ta ngremë në piedestalin që e meriton

Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar mbrëmje homazhe në bustin e Azem Hajdarit në 23-vjetorin e vrasjes së liderit të Lëvizjes Studentore të dhjetorit.

Ndryshe nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i cili për herë të parë nuk u shoqërua nga ish-kryeministri Berisha. Kujtojmë që raportet janë krisur pas përjashtimit të Berishës nga grupi parlamentar i PD-së. 

Pas homazheve, në një prononcim për mediat Berisha përkujtoi Azem Hajdarin dhe tha se:

“Azem Hjadari do jetojë për jetë si një simbol i kurajës dhe guximit të jashtëzakonshëm njerëzor. Do frymëzojë të rinjtë shqiptarë në çdo kohë për të qëndruar në mbrojtje të lirisë dhe vlerat e saj. Askush në historinë e Sipërisë si individ, nuk ka bërë për lirinë e shqiptarëve aq sa ka bërë Azem Hajdari me guximin e tij dhe studentet liberatorë të dhjetorit `90.”

Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do

Ndërkohë, Berisha foli edhe për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD-së, ndërsa tha se Partia Demokratike ndodhet në një gjendje kritike.

“Shqipëria ndodhet në gjendjen më kritike të saj, në fakt po kështu edhe Partia Demokratike. Ndaj është në nderin dhe detyrën e demokratëve, kudo në Shqipëri, që të ngrihen, të ngrenë kokën lart. Trashëgimia e tyre e shkëlqyer u jep nder dhe frymëzim në cdo kohë.

Një poshtërim i pa dëgjuar dhe paparë ndonjëherë në historinë e partisë së lirisë, ka ndodhur dhe jam i sigurt se anëtarët mbështetësit, drejtuesit e të gjitha niveleve të PD, do të dinë të hedhin në koshin e plehrave, vendimin antistatutor, antiligjor, antidemokratik, të atij që sot është në krye të PD, por që dëshmon se mbi këtë tokë ka vetëm një interes, interesin e tij personal. 

Merreni këtu këtë prani sot, si zotim para tribunit legjendar, qe ne PD do ta ngremë në piedestalin që e meriton, që demokratët dhe demokratet nuk ka forcë në botë që ti mposhtë ata. Do ngrihen dhe do ecin të sigurt, më të bashkuar se kurrë, për të përmbysur regjimin e drogës, të vjedhjes dhe të pazareve”, tha ish-kryeministri.

Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do
Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do
Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do
Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do
Berisha homazhe për Azem Hajdarin në mbrëmje dhe zotohet: PD do

Vazhdo leximin

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook