Lidhu me ne

Kioske

Zbulohet biseda që Qeti dhe Rama bëjnë për Jetën dhe Vdekjen, aeroportet, Kullat nga Liqeni dhe për kuptimin që ka “Paraja e Madhe”…

Shefqet Kastrati shfaqet për herë të parë në një intervistë, shpjegon  marrëveshjen me WizzAir: Çmime më të lira në 29 destinacione! Brenda 3  vitesh, 10 milionë pasagjerë - Shqiptarja.com

Ata shihen dhe takohen shumë shpesh. Nuk flasim këtu për telefonatat, që modernët e sotshëm i quajnë: “takime telefonike”. Jo, jo, nuk po flasim për këto. Sepse këto lloj takimesh apo më saktë, këto lloj kontaktesh, jo vetëm që janë të përditëshme, por janë edhe të pafundta. Sepse Qeti dhe kryeministri, por sidomos kryeministri edhe më shumë sesa Qeti , nuk rrinë dot pa një komunikim intensiv. (Se Qetit ja do edhe puna të mbajë cel hapur, me këtë të Gjatin, që kur të qepet, nuk të lëshon…)
Kur i Gjati e këshillon dhe i hap ndonjë semafor jeshil biznesi, Qeti i Madh, ka për borxh të hidhet me kokë në çdo lloj investimi, në çdo lloj kredie të madhe, sado e rrezikshme të duket. Sepse “mblesëria e këshillimeve” me të Gjatin, i ka sjellë një lulëzim, një shtrirje të pamasë, nga Veriu (kur dikur i kishte rrënjët) e deri në Jug, ku rrënjët e tij kanë shpërthyer për shtatë palë qejfe!
Por, edhe i Gjati, nuk rri dot pa Qetin. Sepse Qeti, tanimë ka në dorë krejt shëndetin e Shqipërisë dhe krejt portat hyrëse të saj: Aeroporte dhe pika Kufitare! Ndonëse do të donte të merrte përsipër më shumë, sepse nuk ka asnjë Port Detar (dhe të thuash të drejtën edhe i përket, duke menduar se sa taksa paguan për naftën që sjell në ato Porte…)
Porse një ditë i Gjati, i bëri Qetit një vizitë të papritur dhe të vrullshme te Sarajet e tij (të Qetit domethënë jo të të Gjatit, jo!). Te Sarajet e Reja, të SuperBosit, në gjelbërimin në fishkje të Liqenit Artificial të Tiranës.
Mbasi i Gjati kqyri me adhurim nga xhami super-Kullat e reja të Qetit që kafshonin Liqenin, u ndal për një pyetje, që mezi e nxorri, nga buzët e veta të thara: “Qet! Si ja bën ti natën? A ke frikë nga vdekja? Nga vdekja apo nga populli?”
Ndonëse i papërgatitur, Qeti, që nuk e kishte për herë të parë me këto pyetjet e befasishme të të Gjatit, kafshoi një biskotë me miell tërshëre dhe të gatuar me pak mjaltë, piu një gllënkë nga uji-detox me lëng limoni, majdanoz dhe ca erëza të tjera kaurësh, dhe u përgjegj: “Unë jam me besim te Zoti! Unë çdo ditë bëj mirë! E di ti, se sa bekime marr nga rrogat që paguaj, lloj lloj rrobve të Zotit?”
“Edhe unë paguaj gjithato rroga o Qet! Qindra e mijëra në të gjithë Shqipërinë!” u zhgënjye nga përgjigja e Qetit, ky i Gjati.
Qeti, që dihet që është “Nona” për batuta të mençme, ja ktheu:
“Po ti mor trim, rrogat i paguan nga buxheti i Shtetit, kurse unë i paguaj nga Buxheti i Qetit! Hahaha!…”
Mbas kësaj shpotie të Qetit, Rama doli nga zyra e super Bossit pa u ndjerë, por duke tundur herë majtas dhe herë djathtas, kokën e madhe…


360grade.al

Vazhdo leximin

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil15 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil15 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore15 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook