Lidhu me ne

Kioske

11 analistët e Ramës dhe Bashës, kundër Berishës

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Mjafton një vëzhgim i thjeshtë, mbi atë çka raportohet në media, në portale apo edhe televione, për të kuptuar se cilët janë të gjitha mediat e kontrolluara nga Edi Rama që po i shërbejnë Lulzim Bashës. Por edhe analistët e kryeministrit që janë vënë në dispozicion të sulmit kundër Sali Berishës, të cilëve u janë bashkuar edhe disa emra që janë në krah të Lulzim Bashës.

Kjo qartazi konfiguron një koordinim mjaft të mirë të dyshes Rama-Basha, këtë herë në funksion të një sulmi kundër Sali Berishës.

Le t’i shikojmë një e nga një.

Sulmet kryesore ndaj Sali Berishës bëhen nga Mustafa Nano, i cili përshëndet aktet e Lulit dhe e quan Lulin lider pas “vrasjes” së Berishës.

“Opozita e dashuruar me pushtetin”/ Nano: Një mandat i tretë me Ramën do ishte i neveritshëm

Pas tij vjen Mero Baze. Një nga analistët kryesorë të kryeministrit Edi Rama, i cili mbështet hapur Lulzim Bashën në aktin e tij.

mero baze

Më tej, vjen Frrok Çupi, një nga njerëzit që e shikon PD-në, si një forcë armike.

Në fakt Frroku, i kompleksuar nga ajo çka mendon, duket qartazi se është në shërbim të linjës së Lulzim Bashës, kundër Berishës.

Nga Frrok Çupi/ Media, kush provon t’i kundërvihet mafies, do të vritet

Më tej bie në sy Baton Haxhiu. Njeriu i Edi Ramës, krahu i djathtë i tij.

Haxhiu analizon gabimet e PD/ ‘Kandidatët nuk kanë zbritur në terren për të siguruar vota’

Mediatikisht dhe në publik ka dalë edhe Robert Rakipllari, i cili mund të quhet më afër qeverisë. Njeriu i Irfan Hysenbelliut, njeriu i lidhur me biznese me kryeministrin Rama.

Nga ana tjetër Mentor Kikia. Një nga ish-drejtuesit e Top Channel, një media kryesisht e rreshtuar ashpër kundër Berishës, po i shërben më së miri Lulzim Bashës.

Gazetari Kikia për zgjedhjet PD: Shikoj një të ardhme me sherr të brendshëm

Adri Nurellari, një tjetër ish-këshilltar i Hashim Thaçit, si në rastin e Baton Haxhiut, është rreshtuar kundër Sali Berishës.

Mesa duket nën komandën e Ramës, për të pasur një qasje të ashpër ndaj Berishës dhe një mbështetje të fortë për Lulzim Bashën.

Nuk nguron as Fatos Klosi, ish-kreu i SHISH, një nga njerëzit që më shumë sesa në një pozicion politik, tashmë është kthyer në një analist televiziv. Duke marrë një pozicion të fortë kundër Berishës dhe mbështet hapur Lulzim Bashën.

Por, pas Fatos Klosit një emër tjetër që duket se është pro largimit të Sali Berishës dhe mbështet Lulzim Bashën është edhe Enton Abilekaj. Ish-zëdhënësi i Fatos Nanos dhe Partisë Socialiste, i kthyer në një mbështetës të Ilir Metës dhe LSI-së, që tashmë ka probleme me Lulin. Por, Abilekaj si një socialist i vjetër, qartazi duket të jetë kundër Sali Berishës.

Enton Abilekaj e thotë hapur/ Jam i detyruar të marr pamje nga ERTV

Pas tyre janë rreshtuar edhe dy figura qesharake.

I pari është Fitim Zekthi.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Dhe i dyti është Agron Gjekmarkaj.

Ky i dyti duket tamam si një “klloun cirku”, për shkak se ka qënë njeriu më i ashpër kundër Lulzim Bashës. Ka me dhjetëra e qindra shkrime kundër Lulit. Dhe sot për shkak se i dha një mandat deputeti, pra një “kockë” Gjekmarkajt, ai është kthyer kundër Berishës.

Në fakt nuk çudit njeriu i cili ka qënë një bashkëpunëtor i ngushtë i Edi Ramës dhe i përdorur prej tij kundër Lulit dhe tani përdoret sërish kundër Berishës.

Pra, qartazi nëse shikojmë këta 11 emra, duket se shumica janë personazhe mediatikë, stoikë, kundër Partisë Demokratike. Njerëz që kanë luftuar ashpër kundër Berishës, por edhe ai kundër tyre. Dhe tashmë disa prej tyre, nën komandën e kryeministrit Rama vahdojnë betejën me Berishën. Megjithëse kryetari i PD-së është Lulzim Basha.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dhe analistët e Lulzim Bashës, nga ana tjetër bashkohen me ta kundër Berishës.

Pra, një linjë, një rrjet gazetarësh të përdorur nga dyshja Rama-Basha, në funksion të qëllimit të tyre për të goditur Berishën, për t’i hapur nesër mundësinë e bashkëqeverisjes Rama-Basha, i cili është dhe qëllimi final i gjithë sulmit mediatik që po përdorin analistët e dyshes së Rilindjes dhe Republikës së re kundër ish-kryeministrit të vendit, i cili duket qartazi se është pengesa kryesore PD-PS.

Vazhdo leximin

Me teper

Radar23 minuta më herët

Ironia e Bejtes: Amerikanët shpëtuan partinë, duhet t’i falenderojmë…

Andi Bejtja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ka deklaruar se “Foltorja” e Berishës, është gjëja më...

Radar31 minuta më herët

Putin: ‘Perëndimi monstruoz u mëson fëmijëve sesi të ndryshojnë gjininë. Ky është një krim kundër njerëzimit’

Presidenti rus Vladimir Putin nuk lë rast pa sulmuar Perëndimin. Ai ka thënë se është ‘monstruoze’ që fëmijëve perëndimorë u...

Stil50 minuta më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil54 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil57 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar1 orë më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar10 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil11 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar11 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar11 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Facebook